دسته‌بندی نشده

چگونه از خطرات هک در امان بمانیم؟

نحوه محافظت از تلفن شما در برابر هکرها

امروزه بیشتر و بیشتر افراد از دستگاه های تلفن همراه خود به عنوان رایانه استفاده می کنند. در واقع، بر اساس گزارش شرکت اریکسون، تا سال ۲۰۲۰ تقریبا ۶/۱ میلیارد مشترک گوشی های هوشمند در سراسر جهان وجود خواهد داشت. این بدان معنی است که بسیاری کارهای مختلف مانند دسترسی آسان تر به اطلاعات و قابلیت انتقال بیشتر و اتصال و غیره توسط تلفن های همراه هوشمند انجام می شود اما احتمال این امر نیز بیشتر می شود که تهدیدات بیشتری برای این افراد وجود داشته باشد.

در اینجا لازم به ذکر است که بسیاری از افراد حفاظت از اطلاعات خود را که در لپ تاپ یا دسکتاپ به آن میپردازند در تلفن های همراه هوشمند خود فراموش میکنند و همین امر باعث سرقت و از بین رفت اطلاعات آنها توسط افراد مختلف مانند هکر ها و یا سارقان اطلاعات می شود.همچنین برای محافظت از اطلاعات شما راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت :

ایجاد کلمات عبور قوی و ذخیره سازی نکردن آنها در تلفن های همراه

دزدان باهوش همیشه به دنبال راه هایی برای سرقت اطلاعات افراد می باشند.پس شما باید به این نکته توجه داشته باشید که اطلاعات خود را بر روی پلتفرم های همراه مانند تبلت ها و یا تلفن های همراه قرار ندهید و همچنین رمز های عبور آسان مانند ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ برای تلفن های همراه خود یا تبلت های خود نگذارید زیرا حدس آنها بسیار آسان می باشد.به این نکته توجه داشته باشید که کلمه عبوری قوی و حاوی اطلاعات شخصی ایجاد کنید در این شرایط امکان ندارد که افراد دیگر بتوانند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند.همچنین در این مورد به این نکته توجه داشته باشید که در اطلاعات کلمه عبور خود از نام خود یا همسر خود و یا اطلاعات تاریخ تولد خود استفاده نکنید و از استفاده از اطلاعات عمومی خود در رمز عبور پرهیز کنید.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که رمز عبور خود را در سیستم خود ذخیره سازی نکنید زیرا این رمز هر چقدر هم که قوی باشد با این عمل قدرت آن از بین خواهد رفت و رمز عبور میتواند در اختیار افراد دیگر قرار گیرد همچنین این امر را نیز در نظر داشته باشید که اگر رمز عبور خود را چندین بار در سایت مورد نظر وارد کنید به سرعت آن را یاد خواهید گرفت.

تاریخچه اطلاعات مرور شده خود را حذف کنید

اگر از تلفن همراه خود همان استفاده هایی را میکنید که در لپ تاپ خود نیز انجام می دهید لازم است که تمامی اقدامات محافظتی را نیز برای تلفن همراه خود انجام دهید.از آنجایی که شما هر چند وقت یک بار اطلاعات کوکی و تاریخچه خود را در سیستم های دسکتاپ پاکسازی میکنید باید این امر را برای تلفن همراه خود نیز انجام دهید.این امر باعث می شود که اطلاعات مرور شده توسط شما مانند حساب های بانکی یا استفاده از فروشگاه های اینترنتی توسط اشخاص دیگر دیده نشود و برای شما نگهداری و از آن محافظت شود.

یکی از مکان هایی که اطلاعات کاربران را درصد زیادی به خطر می اندازد مکان هایی هست که از وای فای های عمومی پشتیبانی میکندو این مکان ها مانند کافه ها و یا محیط هایی مانند فرودگاه ها می باشد و لازم به ذکر است که بدون ایجاد لایه امنیتی مانند VPN استفاده از اینگونه محیط ها اصلا پیشنهاد نخواهد شد.این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که در این مکان ها به هیچ عنوان از اطلاعات بانکی خود و یا اطلاعات فروشگاهی خود استفاده نکنید زیرا این نکته در چنین محیط هایی بسیار از نظر امنیتی دارای اهمیت می باشد.

سرمایه گذاری در VPN

به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از اطلاعات شما در فضاهای عمومی که در بالا ذکر شد کاملا غیرقانونی می باشد.به این امر توجه داشته باشید که سرمایه گذاری برای سرویس های VPN یک امر مثبت می باشد.شما با استفاده از سرویس های VPN میتوانید امنیت خود را به صورت کامل در فضای مجازی عمومی داشته باشید. به طور کلی VPN مخفف کلمه “شبکه اختصاصی مجازی” است و به طور عمده از طریق اینترنت تونل زنی می کند و سپس با استفاده از آدرس IP پروکسی کار می کند. بنابراین دزدان هویت هرگز قادر به شناسایی شما نخواهند بود. و به جای آن با یک دیوار رو به رو خواهند شد ( VPN ) یک فایروال واقعی و همچنین مجموعه ای از داده های رمز شده که نمی توانند از آنها استفاده کنند. بنابراین چون اطلاعات شما رمزگذاری می شود دسترسی به حساب های حساس تر شما مشکل خواهد بود و بهتر است بگوییم امکان پذیر نخواهد بود و در نهایت مهم نیست که کجا هستید و یا چه وسیله ای را استفاده می کنید.

این ها بعضی از اقدامات محافظتی هستند که می توانید هنگام استفاده از تلفن هوشمند خود به طور عمومی انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر درباره اینکه چگونه یک شبکه خصوصی مجازی می تواند به شما کمک کند با SwitchVPN تماس بگیرید.

همین الان اقدام به خرید فیلتر شکن برای کامپیوتر خود کنید, filterbreaker ما قابل استفاده برای سیستم عامل ها ios و اندروید نیز می باشد .فیلتر شکن کریو

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 1 =