تنها درصورت خروج از كشور، تعرفه ها رومینگ می شود

تنها درصورت خروج از كشور، تعرفه ها رومینگ می شود

مهندس وب: بگفته مدیرعامل شركت مخابرات ایران، تعرفه های رومینگ تنها در صورت خروج از كشور برای مشتركین محاسبه می شود و فقط با فعال بودن رومینگ اپراتورها، تعرفه ی بین الملل محاسبه نخواهد شد.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، در سفر به کشورهای خارجی، با بهره گیری از سیمکارت کشور مقصد، از تعرفه های آن کشور برای تماس تلفنی، ارسال پیامک و دیتا استفاده می شود اما اگر مسافران بخواهند از سیمکارت های ایرانی استفاده کنند، تعرفه های رومینگ برایشان محاسبه می شود. مدتی پیش اخباری در شبکه های اجتماعی منتشر گردید در خصوص اینکه اپراتورها بدون اطلاع مشترکان، رومینگ تماس ها را فعال کرده اند و این مساله منجر می شود تعرفه های تماس ها به صورت بین المللی حساب شود که هزینه ای بسیار بالاتر از هزینه های معمول تماس دارد.
در این راستا و به نقل از شرکت مخابرات ایران، سیدمجید صدری - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران - اظهار داشت: در سفر به کشورهای خارجی، با بهره گیری از سیمکارت کشور مقصد، از تعرفه های آن کشور برای تماس تلفنی، ارسال پیامک و دیتا استفاده می شود، اما اگر مسافران بخواهند از سیمکارت های ایرانی استفاده کنند، تعرفه های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکین محاسبه می شود.
وی در توصیف رومینگ و هزینه بین المللی تماس داخلی بیان کرد: برخی تصور می کنند هزینه تماس ها فقط با فعال بودن رومینگ اپراتورها برایشان به صورت بین الملل محاسبه می شود، درحالی که تنها در صورت خروج از کشور، تعرفه های رومینگ برای مشترک محاسبه می گردد. همانطور که اخباری در شبکه های اجتماعی انتشار یافته بود در خصوص اینکه اپراتورها بدون اطلاع مشترکان، رومینگ تماس ها را فعال کرده اند و این مساله منجر می شود تعرفه تماس ها به صورت بین المللی حساب شود که هزینه ای بسیار بالاتر از هزینه های معمول تماس دارد.
صدری اشاره کرد: با توجه به این که جهت استفاده از خدمات رومینگ، لازم است این امکان از قبل روی سیمکارت آنها فعال باشد، اپراتور با فعال سازی استفاده از خدمات رومینگ برای همه‌ی مشترکان خود، این امکان را فراهم نموده است تا بعد از خروج مشترک از کشور و عدم دسترسی به اپراتور مبدأ، استفاده از خدمات رومینگ امکان پذیر باشد.
وی ادامه داد: بر این اساس، در زمان حضور مشترک در خاک ایران، همیشه تعرفه های عادی برای مشترک محاسبه می شود و تنها در صورت خروج مشترک از کشور و قرار گرفتن در مناطق تحت پوشش اپراتورهای طرف قرارداد، تعرفه های رومینگ محاسبه می شود. این امکان به صورت یک روال عادی، برای مشترکان اپراتورهای تلفن همراه فعال است و با فعال کردن سرویس رومینگ، اینترنت رومینگ و اینترنت گوشی همراه هنگام سفر می توان از اینترنت همراه بهره برد.
وی با اعلان اینکه هر یک از سیمکارت های دائمی و اعتباری شرایط خاص خودرا جهت استفاده از سرویس رومینگ دارند، افزود: تعرفه رومینگ هر یک از اپراتورها در شرایط حضور در کشورهایی که قرارداد رومینگ با آنها بسته شده، متفاوت می باشد و در وب سایت اپراتورهای همراه قرار گرفته است.
منبع:

1399/04/23
11:45:29
5.0 / 5
2561
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers