یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس:

رونق مشاغل اینترنتی به جهش تولید می انجامد

رونق مشاغل اینترنتی به جهش تولید می انجامد

به گزارش مهندس وب یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه بهانه تراشی هایی همچون اجبار به دریافت مجوزهای بی مورد در راه اقتصاد دیجیتال پذیرفتنی نیست، اظهار داشت كه در سال جهش تولید رونق كسب و كارهای اینترنتی به معیشت مردم و آسودگی خیال آنها در تأمین نیازهای روزانه كمك می نماید.


سمیه محمودی در گفتگو با ایسنا با تاکید بر ضرورت توجه به کسب و کارهای اینترنتی در سال جهش تولید اظهار داشت: باید زمینه های تحقق اهداف سال جهش تولید فراهم شود؛ نه اینکه با بهانه تراشی هایی همچون ضرورت دریافت مجوزهای مختلف و بی مورد از فروشندگان پلت فرم های آنلاین به کسب و کارهای خانگی و روستایی صدمه وارد شود.
وی مقابله با علم روز و کسب و کارهای جدید را مضر خواند و اضافه کرد: در شرایطی که تمایل مردم به خرید آنلاین افزوده شده نباید برای فعالیت فروشندگان حقیقی فروشگاه های آنلاین محدودیت ایجاد شود؛ چون فروشگاه های آنلاین در دروان کرونا در کاهش تردد مردم تأثیر بسزایی داشته اند.
این نماینده مجلس در عین حال اظهار داشت: باید تمامی مشاغل برای فعالیت خود مجوز داشته باشند، اما نباید با بهانه تراشی هایی مانند اجبار به دریافت مجوزهای مختلف و بی مورد در جهت حذف فروشندگان حقیقی زیرمجموعه فروشگاه های آنلاین حرکت کرد؛ چونکه فروشگاه های آنلاین مجوز اختصاصی اتحادیه استارتاپ ها را دارند.
او همینطور تصریح کرد: پذیرفتنی نیست که دولت به جای پذیرش فناوری های نوین با آنها به مقابله و مخالفت بپردازد؛ آن هم فروشگاه های آنلاین که رونقشان سبب اشتغال زایی و رونق تولید می شود. حالا دنیا به سمت استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای رونق کسب و کارها می رود؛ بطور قطع در کشور ما هم رونق کسب و کارهای اینترنتی باعث جهش تولید، کمک به معیشت مردم و آسودگی خیال آنها در تأمین نیازهای روزانه می شود.
محمودی در انتها با تاکید بر اینکه باید دولت و مجلس با تصویب قوانین جدید زمینه فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را بیشتر از گذشته تسهیل کنند اظهار داشت که بروکراسی و پیچ و خم اداری در راه صدور مجوز سبب شده خیلی از افراد عطای فعالیت در عرصه کسب و کارهای جدید و مشاغل خانگی و روستایی همچون فروش اجناس شان از راه فروشگاه های اینترنتی را به لقای آن ببخشند؛ پس باید فکری برای بهبود این شرایط شود.1399/04/23
20:34:34
5.0 / 5
2567
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers