پخش زنده تماس ویدیویی گروهی به فیسبوك آمد

پخش زنده تماس ویدیویی گروهی به فیسبوك آمد

به گزارش مهندس وب شركت فیس بوكی خصوصیت را عرضه می كند كه به كاربران این شبكه اجتماعی اجازه می دهد تماس ویدیویی با حداكثر ۵۰ نفر را به صورت زنده پخش كنند.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، فیسبوک اعلام نمود کاربران می توانند افراد همچون کسانی که حساب فیسبوک ندارند را برای تماس های ویدیویی به "مسنجر رومز" دعوت کنند و سپس این تماس زنده را در هر پروفایل، صفحه یا گروهی در فیسبوک به صورت زنده پخش کنند.
این اقدام فیسبوک در جهت کوشش برای کسب سهمی از تقاضای بالا برای خدمات کنفرانس ویدیویی در دوران شیوع پاندمی ویروس کرونا صورت می گیرد. سایر شرکتهای فناوری امکانات مشابهی را برای جذب کاربران عرضه نموده اند بعنوان نمونه، گوگل به کاربرانش اجازه می دهد در Meet به مجانی کنفرانسهای ویدیویی را برگزار کنند.
طبق اعلام فیسبوک، این خصوصیت از روز پنج شنبه در بعضی از کشورها در پلت فرم و مسنجر فیسبوک فعال شده و بزودی به سایر کشورهایی که در آنجا "مسنجر رومز" فعال است، توسعه پیدا خواهد نمود.
طبق گزارش رویترز، پخشهای زنده از صفحات فیسبوک در ژوئن نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر شده است. پخش زنده تماسها از آوریل که کشورهای مختلف برای مقابله با شیوع کرونا، قرنطینه و تدابیر فاصله گذاری اجتماعی را وضع کردند، جهش پیدا کرده است.
منبع:

1399/05/03
15:13:27
5.0 / 5
2251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers