استفاده از فناوری تشخیص چهره در مدارس نیویورك ممنوع گردید

استفاده از فناوری تشخیص چهره در مدارس نیویورك ممنوع گردید

به گزارش مهندس وب مجلس ایالتی نیویورك استفاده از فناوری تشخیص چهره را در مدارس نیویورك ممنوع كرد. این ممنوعیت برای یك دوره زمانی دو ساله اعمال می شود.به گزارش مهندس وب به نقل از آسین ایج، هم مجلس نمایندگان و هم سنای ایالتی نیویورک با این تصمیم موافقت کرده اند. هدف از این کار حفظ امنیت و حریم شخصی دانش آموزان اعلام شده است.
پیش از این برخی گروه های مدافع حقوق مدنی خواهان پیشگیری از ثبت تصاویر دانش آموزان از راه دوربین های تشخیص چهره شده بودند. بر همین مبنا استفاده از هرگونه فناوری بیومتریک تشخیص چهره در مدارس نیویورک تا اول جولای سال ۲۰۲۲ ممنوع می باشد.
قرار است طی این مدت تاثیر تصویب این قانون بر امنیت و حریم شخصی دانش آموزان و کارکنان مدارس بررسی شود و در نهایت گزارشی همراه با چند سفارش نامه در این حوزه منتشر شود.
بر اساس این قانون نباید هیچ تصویری از دانش آموزان در پایگاه داده های تصاویر بیومتریک ذخیره شود. پیش از این ادعا شده بود استفاده از این تکنولوژی به شناسایی متجاوزان جنسی، حمل کنندگان اسلحه و دیگر متخلفان کمک می نماید، اما دقت پایین آن سبب شده استفاده از آن مقرون به صرفه و منطقی نباشد.


منبع:

1399/05/04
23:29:23
5.0 / 5
2141
تگهای خبر: تكنولوژی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers