در یك شركت دانش بنیان؛

۳ سامانه هوش مصنوعی جدید رونمایی گردید

۳ سامانه هوش مصنوعی جدید رونمایی گردید

به گزارش مهندس وب معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در جریان بازدید از یك شركت دانش بنیان از سه سامانه هوش مصنوعی رونمایی نمود.به گزارش مهندس وب به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در این بازدید با تاکید بر این که هوش مصنوعی اقتدار کشورها را تأمین می کند، بیان نمود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با جدیت به دنبال توسعه این فناوری کاربردی در کشور است.
وی ایران را مالک بزرگ ترین استارتاپ های منطقه معرفی نمود و اظهار داشت: ایران بزرگ ترین استارتاپ های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و زیست فناوری را در منطقه به نام خود ثبت کرده است. تلاش ها برای توسعه هوش مصنوعی هم با سرمایه گذاری در این عرصه شروع شده است و با جدیت ادامه دارد.
رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: نرم افزارهای هوش مصنوعی باید بومی سازی شود. بنابراین تلاش می نماییم با استفاده از توان داخلی این فناوری را در کشور توسعه دهیم. این کار بهره برداری از سرویسهای داخلی را ممکن می کند.
ستاری در ادامه با اشاره به رتبه ایران در انتشار مقالات علمی، اظهار داشت: ایران از منظر تولید مقالات علمی در دنیا و مجلات معتبر در رتبه ۹ جهان ایستاده است. کسب رتبه ۱۴ جهان در تولید مقالات در رابطه با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات هم از دیگر افتخارات علمی کشور است.
به گفته وی، این شرکت دانش بنیان از شرکت های بزرگ حوزه هوش مصنوعی است که محصولاتی در این عرصه تولید می کند. این محصولات ظرفیت صادرات دارند. البته با حمایت های بیشتر می توانیم به توسعه این محصولات کمک نماییم. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی کامل برای پشتیبانی از همه شرکت های فعال در حوزه هوش مصنوعی را دارد.
در ادامه این نشست، علی رسولی زاده مدیرعامل شرکت پردازش اطلاعات مالی با اشاره به سرمایه گذاری هفت ساله این شرکت بر روی زیرساخت فناوری و ایجاد تیم های متنوع هوش مصنوعی، اظهار داشت: سامانه ای که امروز رونمایی گردید، سامانه احراز هویت غیرحضوری با استفاده از هوش مصنوعی است و کاربردهای فراوانی برای احراز هویت افراد در بازار سرمایه، بانک ها، آزمون ها و غیره دارد.
به گفته وی دیگر سامانه رونمایی شده، اولین مارکت پلیس (Market Place) حوزه هوش مصنوعی است. علاوه بر صد سرویس هوش مصنوعی مرکز تحقیقات هوش مصنوعی شرکت ما، سرویسهای سایر فعالان هوش مصنوعی هم در اینجا امکان عرضه دارند.
رسولی زاده افزود: دیگر سامانه هوش مصنوعی ما هم پایگاه جامع محتوایی در حوزه هوش مصنوعی است که اطلاعات و آموزش های گوناگونی در چارچوب محتوای متنی، صوتی و تصویری در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.


منبع:

1399/05/13
23:05:50
5.0 / 5
2273
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers