به دنبال فیلترینگ در آمریكا؛

كارمندان تیك تاك از ترامپ شكایت می كنند

كارمندان تیك تاك از ترامپ شكایت می كنند

مهندس وب: دستور ترامپ برای ممنوع كردن فعالیت تیك تاك در آمریكا امنیت شغلی 1500 كارمند آمریكایی آنرا به خطر انداخته و منجر به تصمیم آنها برای شكایت از رئیس جمهور آمریكا شده است.به گزارش مهندس وب به نقل از آسین ایج، برمبنای فرمان اجرایی رئیس جمهور آمریکا هر گونه تعامل مالی با تیک تاک در ایالات متحده ممنوعست و این مساله موجب خواهد شد تا کارمندان تیک تاک در آمریکا شغل خودرا از دست بدهند.
به همین علت، مدیران و کارمندان تیک تاک در اندیشه به دادگاه کشیدن رئیس جمهور آمریکا هستند و می خواهند از این طریق جلوی عملیاتی شدن فرمان اجرایی ترامپ را بگیرند و مشاغل خودرا در ایالات متحده حفظ کنند.
پیش از این مدیران ارشد تیک تاک شکایت دیگری را ضد دونالد ترامپ تقدیم دستگاه قضائی آمریکا کرده بودند و این تصمیم را غیرقانونی قلمداد کرده بود. ترامپ اصرار دارد که تیک تاک تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا محسوب شده و باید به یک شرکت آمریکایی فروخته شود. این در حالیست که سازمان جاسوسی سیا هرگونه انتقال اطلاعات خصوصی کاربران تیک تاک به دولت چین را رد کرده است.
به نظر می رسد اگر کاخ سفید بر تصمیم خود در مورد غیرقانونی بودن پرداخت حقوق به کارکنان تیک تاک اصرار کند، چاره ای جز فروش این شرکت توسط بایت دنس مالک آن به شرکت هایی همچون مایکروسافت یا توئیتر باقی نماند.


منبع:

1399/05/25
13:48:16
5.0 / 5
2249
تگهای خبر: مایكروسافت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers