كدام كسب و كارها در روزهای كرونا بیشتر سود كردند؟

كدام كسب و كارها در روزهای كرونا بیشتر سود كردند؟

یك فعال حوزه كار معتقد می باشد بحث دوركاری و ارائه آموزشهای مجازی در نیمه دوم سال باید جدی گرفته و شرایط فعالیت در بستر فضای مجازی برای عمده كسب و كارها برقرار شود.


فتح اله بیات در گفت و گو با ایسنا، درباره لطمه پذیری کسب و کارها در بحران کرونا اظهار نمود: در چند ماهی که درگیر بحث کرونا شدیم، نخستین شغل هایی که لطمه دیدند، مشاغل خدماتی و کسب و کارهایی بود که ارتباط مستقیم با مردم داشتند.

وی آژانسهای مسافرتی، مراکز تفریحی و گردشگری و رستورانها را همچون کارهای خدماتی دانست که با شیوع ویروس کرونا گرفتار مشکل و توقف فعالیت شدند و اظهار داشت: بخش های تولید وصنعت به سبب پایداری بیشتر مشاغل با پایین ترین میزان لطمه روبه رو شدند.

این فعال حوزه کار با اعلان اینکه مشاغل خدماتی از ثبات و ماندگاری کمتری در مقابل بحرانها و چالشهای اقتصادی برخوردار می باشند، اشاره کرد: صاحبان کسب و کارهایی که بنیه اقتصادی ضعیفتری دارند، در چنین شرایطی زود از پا در می آیند پس معتقدم اگر بتوانیم شغلهای پایدار ایجاد نماییم که ساختاری قوی تری داشته باشند بمراتب بهتر است.

بیات بهترین نوع کسب و کارها در دوران کرونا را کسب و کارهای اینترنتی عنوان نمود و اظهار داشت: کسب و کارهایی که توانسته اند از فضای مجازی بهترین استفاده را ببرند، موفق تر بودند و بیشتر سود کردند. در این شرایط شغل هایی هستند که امکان دورکاری برایشان وجود دارد و می توانند فعالیت خودرا در بستر اینترنت دنبال کنند پس کارهایی که قابلیت انجام آنها در بستر وب و به شکل دورکاری فراهم هست باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: کارهایی که به حضور فیزیکی نیاز ندارد مثل کارهای آموزشی یا برگزاری کلاسهای دانشگاهها و مدارس را می توان در چارچوب فضای مجازی انجام داد به شرط اینکه امکانات اولیه نظیر اینترنت پرسرعت و پهنای باند مناسب و دسترسی به سیستم های هوشمند برای افراد و خانواده ها فراهم گردد.

به اعتقاد این فعال حوزه کار، نتایج شیوع ویروس کرونا در نیمه دوم سال غیرقابل پیش بینی است، بنا بر این باید بحث آموزشهای مجازی و دورکاری را جدی بگیریم و امکانات مورد نیاز برای شش ماهه دوم سال را تدارک ببینیم.1399/06/14
17:15:35
5.0 / 5
1871
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers