براساس افشاگری یك هكر؛

تیك تاك هم اطلاعات كاربرانش را به دولت آمریكا می دهد

تیك تاك هم اطلاعات كاربرانش را به دولت آمریكا می دهد

اسنادی كه توسط هكرهای وابسته به گروه ناشناس در اینترنت انتشار یافته نشان میدهد اپلیكیشن جنجالی تیك تاك در زمینه جاسوسی سایبری از كاربران كاملاً تابع خواسته های دولت آمریكاست.به گزارش مهندس وب به نقل از اینترسپت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اصرار دارد که اپلیکیشن چینی تیک تاک به مالکیت یک مؤسسه امریکایی درآید و علت این مساله را نگرانی از تهدیدهای این اپلیکیشن ضد امنیت شهروندان آمریکایی اعلام نموده است. اما نکته جالب این است که به خواست دولت آمریکا، تیک تاک اطلاعات خصوصی هزاران کاربر تیک تاک در آمریکا را برای کاخ سفید افشا کرده و دراین زمینه کاملاً تابع خواست های دولت ایالات متحده بوده است.
بر اساس افشاگری های یک هکر وابسته به گروه ناشناس بااینکه حجم اطلاعاتی که تیک تاک از کاربران خود جمع آوری کرده و به دولت آمریکا تحویل می دهد، در مقایسه با شرکت هایی همچون آمازون، گوگل، فیسبوک و غیره ناچیز است، اما به هر حال تیک تاک نیز دراین زمینه رویه ای مشابه با سایر شرکت های فناوری دارد.
بر همین اساس آدرس ایمیل دو نماینده شرکت چینی بایت دنس در آمریکا و در یک مرکز اطلاعاتی و امنیتی به ثبت رسیده که به جاسوسی از شرکت های فناوری سیلیکون ولی مشغول هستند. همین طور در جریان اعتراضات ضدنژادپرستانه در آمریکا کارهای کاربران تیک تاک به شدت تحت نظر پلیس فدرال و وزارت امنیت داخلی آمریکا بوده است.
تیک تاک در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ صد درخواست برای دریافت اطلاعات ۱۰۷ حساب کاربری دریافت کرده و در ۸۲ درصد موارد اطلاعات درخواستی را تحویل دولت آمریکا داده است. در مقابل فیسبوک طی این مدت ۵۱۱۲۱ درخواست دریافت کرده که با ۸۸ درصد از آنها موافقت کرده است. همچون اطلاعاتی که تیک تاک از کاربران خود در اختیار پلیس و نیروهای اطلاعاتی آمریکا گذاشته می توان به آدرس های آی پی آنها، اطلاعات دستگاه مورد استفاده برای اتصال به اینترنت، شماره تلفن همراه، شناسه های فیسبوک، اینستاگرام و گوگل مورد استفاده این افراد و غیره اشاره نمود.

1399/06/15
23:45:01
5.0 / 5
1894
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers