وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

۳۵۰ مدرسه در زنجان به اینترنت دسترسی ندارد

۳۵۰ مدرسه در زنجان به اینترنت دسترسی ندارد

زنجان وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات اظهار داشت: ۳۵۰ مدرسه در استان زنجان به اینترنت دسترسی ندارد.محمدجواد آذری جهرمی بامداد امروز (۱۹ شهریورماه) در جلسه شورای اداری استان زنجان، با اشاره به اینکه کار تبلیغی خوبی در یوم العباس در زنجان انجام شد، اظهار نمود: شور حسینی سرمایه زنجانی ها است و مراسمی که در این استان برگزار می شود، نماد تشیع بوده و سال جاری شعور حسینی به معرض نمایش گذاشته شد.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد عدالت ارتباطی در سرتاسر استان زنجان، اضافه کرد: برای توسعه زیرساخت ها باید عدالت ارتباطی به وجود بیاید که هم اکنون متاسفانه عدالت در ارتباطات استان برقرار نیست.

این مسئول افزود: وضعیت تخصیص اعتبار و اجرای پروژه خوب است ولی با وجود سرمایه گذاری بالا در استان، عدالت ارتباطی برقرار نیست و این به علت نوع جغرافیای طبیعی استان زنجان است که این استان هم دشت دارد هم کوهستان که توسعه در دشت ها پیشرفت داشت ولی توسعه در کوهستان کمتر است.

آذری جهرمی با اشاره به افتتاح نکردن طرح های ICT، خاطرنشان کرد: بنا بود امروز پروژه های ICT، استان افتتاح شود ولی افتتاحی در استان صورت نمی گیرد، مگر توسعه ارتباطی در استان در همه مناطق برقرار شود و همه مردم استان بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مدارسی که اینترنت ندارد، عنوان کرد: در مجموع در استان ۱۵۰۰ مدرسه وجود دارد که ۳۵۰ باب مدرسه اینترنت ندارد که تمرکز این مدارس در شهرستان های ماه نشان و خدابنده است و جغرافیای منطقه سبب عقب ماندگی در توسعه اینترنتی است.وی با اشاره به سرمایه گذاری استان، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در این منطقه زیاد است و حتی پروژه تبدیل تلفن روستایی به نوین هم به خوبی انجام شده که الان به دنبال اجرای پروژه های کوتاه مدت هستیم. همینطور مقرر شده بود که ۱۶۱ کیلومتر فیبر نوری نصب شود که ۱۳۰ کیلومتر آن انجام شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه وقتی توسعه می گوییم و افتتاحی انجام می شود همه باید آنرا احساس کنند، اظهار داشت: دسترسی به اینترنت ۲۰۷ روستا در ماه نشان، خدابنده، ابهر و زنجانرود و حتی حاشیه زنجان باقی مانده است که مقرر شده در سه فاز تا اسفند این پروژه به پایان برسد که بر مبنای برنامه زمان بندی در ابتدای آبان ۴۴ دکل، بهمن ماه ۵۳ دکل و مابقی تا آخر اسفندماه نصب و راه اندازی شود.

آذری جهرمی اظهار نمود: تلاش بر این است که مراکز جمعیتی با جمعیت بیشتر مورد توجه قرار گیرد که خدابنده و ماه نشان اولویت دارد و تا آخر سال جاری شاهد توسعه باشیم و شرکت توزیع نیروی برق، راهداری، فرمانداری و بخشداری همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به گزارش های مردمی در ارتباط با مشکلات حوزه تلفن ثابت و اینترنت، تصریح کرد: طبق گزارش های مردمی فاز ۶ گلشهر، کوی صدرا، سایت کارگاهی شهرک مینو شهر خرم دره، دانشگاه آزاد خرم دره، شهرک ابوطالب دندی تلفن ثابت ندارد که عمده مسکن مهر است و باید تا ۲۲ بهمن به پایان برسد که نیازمند همکاری شهرداری برای حفاری مخابرات است.
1399/06/19
23:16:27
5.0 / 5
1898
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers