جزئیات جدید از مذاكره تیك تاك و اوراكل

جزئیات جدید از مذاكره تیك تاك و اوراكل

به گزارش مهندس وب احتمال دارد تیك تاك برای پیشگیری از اعمال تحریم های آمریكا ضد خود تمامی دفاتر مركزی این شركت در سرتاسر جهان را به آمریكا منتقل كند.به گزارش مهندس وب به نقل از انگجت، همینطور بایت دنس شرکت مالک تیک تاک در چین الگوریتم های مورد استفاده در اپلیکیشن به اشتراک گذاری ویدئوی مذکور را حفظ خواهد کرد، اما اورکل کنترل داده های کاربران آمریکایی را در اختیار می گیرد.
پس از آنکه مایکروسافت و بایت دنس بر سر مالکیت و کنترل تیک تاک به توافق نرسیدند، اوراکل با شرکت چینی وارد مذاکره شد و در نهایت قرار شد پس از انتقال دفاتر تیک تاک در جهان به آمریکا، اوراکل هم بعنوان یک سهام دار جز بخشی از سهام تیک تاک را در اختیار بگیرد.
قرار است جزئیات بیشتر در مورد این همکاری روز سه شنبه اعلام گردد. تیک تاک در آمریکا میلیون ها کاربر دارد و ترامپ به بهانه نگرانی های امنیتی و در اصل با هدف تملک این اپلیکیشن موفق ضرب الاجل ۹۰ روزه برای فروش تیک تاک به یک شرکت آمریکایی تعیین کرده بود.
در این میان بایت دنس تنها موفق شده مالکیت خود بر الگوریتم برنامه تیک تاک را حفظ کند. پیش از این چین قوانین تجاری تازه ای را وضع کرده بود تا صادرات نرم افزارهای هوش مصنوعی را به کشورهای خارجی محدود کند و بایت دنس هم بر اساس همین قانون قادر به فروش اطلاعات الگوریتم هوش مصنوعی تیک تاک به شرکت های آمریکایی نیست.
ترامپ مدعی شده بود تیک تاک که در آمریکا بیشتر از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد، اطلاعات کاربران آمریکایی را در اختیار دولت چین قرار می دهد و از همین رو یک تهدید امنیت ملی است. منابع اطلاعاتی مستقل ادعاهای ترامپ را تأیید نکرده اند.


منبع:

1399/06/27
00:48:41
5.0 / 5
1923
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers