تسهیل دسترسی به اطلاعات با نوآفرین

تسهیل دسترسی به اطلاعات با نوآفرین

مهندس وب: بگفته رئیس سازمان فناوری اطلاعات، سامانه نوآفرین امكان رشد و شكوفایی را بوسیله تسهیل دسترسی به اطلاعات و امكانات مورد نیاز ذی نفعان اصلی و یكپارچه سازی آنها فراهم می آورد.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، تامین مالی استارت آپ ها و تسهیل قوانین برای آنها از مواردی است که می تواند راه را برای این کسب وکارهای نوپا باز کند، به ویژه استارت آپ های حوزه فناوری که می توانند در مدت کوتاهی راه بسیاری را طی کرده و به تک شاخ های حوزه تبدیل شوند. بنا بر این مسؤولان این حوزه برای حل کردن مشکلات کسب وکارهای نوپا، تصمیم به راه اندازی طرح نوآفرین گرفتند.
مسؤولان، نوآفرین را طرحی جهت آسان سازی قانون مندتر کردن استارت آپ ها و تسهیل ورود آنها به فرایندهای رسمی کسب وکار می دانند و در این راستا شرکت ها و تیم های نوپا، شرکت های رشدیافته، شتابنده ه و مراکز رشد، افراد مشتاق حوزه نوآفرینی و سرمایه گذاران می توانند در این طرح حاضر شوند.
در این راستا و به نقل از سازمان فناوری اطلاعات، امیر ناظمی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با اشاره به کارهای انجام شده در حوزه کسب وکارهای نوپا و سامانه نوآفرین بعنوان سامانه ای جامع در حوزه نوآفرینی کشور، اظهار داشت: این سامانه امکان رشد و شکوفایی در این عرصه را بوسیله تسهیل دسترسی به اطلاعات و امکانات مورد نیاز ذی نفعان اصلی این حوزه و یکپارچه سازی آنها فراهم می آورد.
ناظمی در مجمع عمومی عادی صاحبان سهام سازمان فناوری اطلاعات ایران که بمنظور رسیدگی به گزارش عملکرد سال منتهی به ۱۳۹۸، به صورت الکترونیکی برگزار شد، با حضور معاونان وزارت خانه های صمت، اقتصاد و دارایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، و سازمان برنامه و بودجه کشور به صورت الکترونیکی، اهم برنامه های عملیاتی سال ۹۸ وفق بودجه مصوب را به مجمع عمومی عادی صاحبان سهام گزارش داد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ضمن تشریح محورهای چهارگانه عملیاتی برنامه شامل دولت الکترونیک، مدیریت شبکه ملی اطلاعات، کسب وکارهای نوپا و امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات اظهار نمود: در حوزه دولت الکترونیک با تجربه رشد دو برابری از تعداد ۲۷ دستگاه سرویس دهنده به ۵۲ دستگاه، از ۶۸ دستگاه خدمت گیرنده به ۱۵۳ دستگاه و با تجربه رشد ۲.۵ برابری از ۳۵ خدمت به ۸۳۷ خدمت و انجام بیش از ۸۱۶ میلیون تراکنش در سال قبل بوسیله مرکز ملی تبادل اطلاعات کشور (NIX) دست پیدا کرده ایم که رشد قابل توجهی در حوزه احصای خدمات دولت الکترونیک بشمار می رود.
در مجمع عمومی عادی صاحبان سهام سازمان فناوری اطلاعات ایران، هم چنین گزارش اعتبارات ابلاغی وزارت، گزارش تکالیف قانونی مقرر در اسناد بالادستی و گزارش تکالیف مندرج در صورتجلسات قبلی مجمع مورد رسیدگی و ارزیابی قرار گرفت.1399/06/28
20:02:36
5.0 / 5
2249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers