نتایج یك بررسی نشان داد؛

كرونا اقبال به تبلت های دارای نمایشگرهای بزرگ را افزایش داد

كرونا اقبال به تبلت های دارای نمایشگرهای بزرگ را افزایش داد

مهندس وب: نتایج یك بررسی جدید نشان میدهد انتشار ویروس كرونا، موجب رونق نسبی بازار تبلت ها شد و به خصوص میزان فروش تبلت های دارای نمایشگرهای بزرگ تر از 10 اینچ را افزایش داد.به گزارش مهندس وب به نقل از زد دی نت، رشد سرعت فروش تبلت ها از سال ۲۰۱۴ تا به امروز بی سابقه بوده و عامل این مساله شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی میلیون ها کارمند، دانش آموز، دانشجو و غیره در سراسر جهان بوده که مجبور شدند برای انجام کارهای شخصی و حرفه ای از تبلت استفاده کنند.
بررسی های مؤسسه استراتژی آنالیتیکس نشان میدهد با عرضه گوشیهای هوشمند همه کاره و دارای نمایشگرهای نسبتاً بزرگ، رونق بازار تبلت در ابتدای دهه جاری میلادی به انتها رسید. اما شیوع ویروس کرونا این شرایط را تغییر داد و موجب شد خرید تبلت به خصوص جهت استفاده های آموزشی و حرفه ای بیشتر شود.
بر همین اساس فروش تبلت در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود یک درصد افزایش یافته است. این در حالیست که از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ بطور مرتب رشد منفی برای فروش تبلت ثبت شده است.
از جمله پرطرفدارترین تبلت های عرضه شده در بازار می توان به آی پد پروی اپل و نیز سرفیس پروی مایکروسافت اشاره نمود. عرضه بعضی از این تبلت ها همراه با صفحه کلید سبب بیشتر شدن محبوبیت آنها شده است.
بر اساس پیش بینی استراتژی آنالیتیکس دو سوم میزان فروش بازار تبلت تا سال ۲۰۲۵ مربوط به تبلت هایی خواهد بود که نمایشگرهای ۱۰ اینچی و بزرگ تر دارند. این شرکت همین طور تداوم رونق بازار تبلت را تا ۵ سال آینده پیش بینی کرده است.


منبع:

1399/07/06
20:41:12
5.0 / 5
1690
تگهای خبر: اپل , مایكروسافت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers