فاز نخست شبكه هوشمند مدارس افتتاح می شود

فاز نخست شبكه هوشمند مدارس افتتاح می شود

مهندس وب: فاز نخست شبكه هوشمند مدارس كشور فردا با دستور رئیس جمهوری، بطور رسمی افتتاح می شود.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، زمانی که دولت یازدهم آغاز به کار کرد، تعداد معدودی از روستاهای کشور دارای ارتباط اینترنتی بودند؛ اما دولت دوازدهم با تاکید بر «عدالت ارتباطی» که از مصادیق «عدالت اجتماعی» است گام های بلندی دراین زمینه برداشت. در همین راستا اتصال تمامی شهرها و اتصال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات و نسل سوم و چهارم تلفن همراه در دستور کار قرار گرفت.
همین طور در امتداد تحقق «عدالت آموزشی» و بمنظور بهره مندی تمامی دانش آموزان کشور از مزایای آموزش مجازی، ۳۸ هزار و ۳۳۳ مدرسه شهری و ۳۸ هزار و ۶۷ مدرسه روستایی به پوشش شبکه هوشمند مدارس کشور خواهند پیوست.
در این راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود که روز دوشنبه با حضور رئیس جمهوری و بوسیله ویدئو کنفرانس، فاز نخست شبکه هوشمند مدارس کشور با اتصال بیش از ۷۶ هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات بطور رسمی شروع به کار می کند.
بر طبق این گزارش، به زودی تمامی مدارس کشور تحت پوشش شبکه هوشمند قرار می گیرند.
به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - سال قبل از تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش برای اتصال تمامی مدارس کشور به شبکه ملی اطلاعات و هوشمندسازی آنها آگاهی داده بود. هرچند، شیوع ویروس کرونا در کشور و محرومیت استانها و مدارس روستایی از اتصال به اینترنت، اهمیت این مساله را بیش از پیش آشکار کرد.
آذری جهرمی همین طور ۱۲ شهریورماه امسال، اعلام کرده که با همکاری وزارت آموزش و پرورش، کار اتصال پرسرعت و رایگان همه ی مدارس کشور به شبکه ی ملی اطلاعات به انتها رسید تا ⁧‫دسترسی همگانی‬⁩ به آموزش مجازی محقق شود.
منبع:

1399/07/13
21:26:53
5.0 / 5
1827
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers