شتاب ۸۰ درصد شركت های جهان برای تحول دیجیتال

شتاب ۸۰ درصد شركت های جهان برای تحول دیجیتال

به گزارش مهندس وب بررسی های جدید شركت دل نشان داده است ۸۰ درصد از شركت های جهان كوشش برای ایجاد تحول دیجیتال را شتاب بخشیده اند. با این وجود برخی نگرانی های جدی در مورد تداوم موفقیت خود دارند.به گزارش مهندس وب به نقل از زد دی نت، پژوهش مورد اشاره که با همکاری ۴۳۰۰ فرد تصمیم گیر در شرکت های بزرگ و متوسط جهان طی ماه های جولای تا آگوست در ۱۲ صنعت مختلف در ۱۸ کشور انجام شده، نشان داده است از هر سه شرکت مورد اشاره یک شرکت نگران تداوم حیات و امکان ورشکستگی ظرف یک دهه آینده است.
۶۰ درصد از افراد مصاحبه شونده هم گفته اند که به دلیل مشکلاتی نظیر شیوع کرونا و رکود در اقتصاد جهانی به سال ها زمان نیاز دارند تا بتوانند مجدداً به سودآوری برسند.
از جمله حوزه هایی که تحول دیجیتال در آنها به صورت پرشتاب پیگیری می شود، می توان به امنیت سایبری، ارتقای قابلیت های دورکاری، بهبود تجارب دیجیتال مشتریان و کارمندان و تحلیل داده های آماری است.
۵۰ درصد از مصاحبه شوندگان گفته اند بیم دارند که سرعت تحول دیجیتال آنها به اندازه کافی نباشد و ۷۹ درصد هم گفته اند در حال بازطراحی مدل کسب و کار خود هستند.
در میان موانع مختلفی که بر سر راه تحول دیجیتال وجود دارد، مصاحبه شوندگان در وهله اول به نقض حریم شخصی و سرقت داده ها و هم نگرانی های امنیتی اشاره کرده اند. کمبود بودجه و منابع، حجم بالای اطلاعات که استخراج داده های پرارزش را دشوار می کند، رشد اقتصادی پایین، کمبود مهارت و تخصص و تغییرات قوانین همچون دیگر موانعی است که در این حوزه به آنها اشاره شده است.

1399/07/23
13:31:58
5.0 / 5
1623
تگهای خبر: سایبر , طراح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers