اعتراض شدید كاربران؛

ویندوز ۱۰ بدون اجازه كاربران برنامه نصب می كند

ویندوز ۱۰ بدون اجازه كاربران برنامه نصب می كند

به گزارش مهندس وب ویندوز ۱۰ بدون آنكه از كاربران اجازه بگیرد برنامه های آفیس تحت وب را بر روی كامپیوتر های افراد نصب می كند و این امر باعث اعتراض شدید كاربران شده است.به گزارش مهندس وب به نقل از انگجت، پیش از این به روزرسانی های حجیم و وقت گیر ویندوز ۱۰ که ساعت ها وقت کاربران را تلف می کرد به اعتراض گسترده آنها منجر شده بود و حالا برخی کاربران گزارش کرده اند که ویندوز ۱۰ به زور و به صورت ناگهانی راه اندازی مجدد می شود تا لینک های بارگذاری اپلیکیشن های تحت وب آفیس در مرورگر اینترنتی اج ظاهر شود و کاربران برای نصب آنها اقدام نمایند.
پیش از این نوع تغییرات تنها بر روی کامپیوتر های کاربران توسعه دهنده ویندوز انجام می شد و همه گیر نبود. ولی این دفعه بر روی تمامی نسخه های ویندوز ۱۰ به وقوع پیوسته و سبب نارضایتی شده است.
البته نصب این اپلیکیشن ها باعث اشغال ظرفیت بیشتری از حافظه یا مصرف شدن دیگر منابع نمی گردد. ولی انتخابی بودن نصب آنها تا به امروز و الزامی شدن این روند بدون جلب رضایت کاربران امری است که با مقاومت افراد روبرو شده است.
کاربران معترض در شرایطی که مایکروسافت در مقابل اعتراض های آنها سکوت کرده، می گویند این به روزرسانی های الزامی نشان داده است افراد بر روی کامپیوتر های مجهز به ویندوز ۱۰ کنترل چندانی ندارند و بنابراین امنیت و حریم شخصی افراد در صورت نصب ویندوز ۱۰ حفظ نمی گردد.


منبع:

1399/07/27
21:09:47
5.0 / 5
1803
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers