تحقیقات جدید اتحادیه اروپا از شیوه فروش آمازون كلید خورد

تحقیقات جدید اتحادیه اروپا از شیوه فروش آمازون كلید خورد

مهندس وب: رگولاتورهای اتحادیه اروپا غول اینترنتی آمازون را به مختل كردن رقابت در فضای فروش آنلاین متهم كرده و دومین تحقیق را درباب شیوه های كسب وكار این شركت به جریان انداختند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، کمیسیون اروپا در واکنش به شکایت شرکتها از شیوه عملکرد آمازون، از ژوییه سال قبل سرگرم تحقیق از نقش دو گانه آمازون بعنوان یک فروشگاه آنلاین برای کالاها و بعنوان یک فروشنده رقیب است.

وستاگر، کمیسر اتحادیه اروپا در امور رقابتهای بازرگانی اظهار داشت: ما باید مطمئن شویم پلتفرمهایی مانند آمازون که نقش دو گانه ای دارند، رقابت را مختل نمی کنند. دیتای مربوط به فعالیت فروشندگان دیگر نباید به نفع این شرکت مورد بهره بردرای قرار گیرد و شرایط رقابت در پلت فرم آمازون باید منصفانه باشد.

دومین تحقیقات مربوط به استفاده آمازون از اطلاعات فروشندگان دیگر در فروشگاهش به سود بخش خرده فروشی خود و امتیازاتی است که آمازون برای فروشندگانی قائل می شود که از لجستیک و خدمات تحویل این شرکت استفاده می نمایند.

اما آمازون اتهامات اتحادیه اروپا را قبول ندارد و ممکنست برای دفاع از خود خواهان گفت و گو پشت درهای بسته شود. تصمیم اتحادیه اروپا دراین زمینه ممکنست تا سال آینده گرفته شود.

این اتهامات در حالی مطرح شده که همه گیری ویروس کرونا، موجب افزایش فروش آنلاین شده و نقش آمازون در اقتصاد جهانی را توسعه داده است. تازه ترین تحقیقات اتحادیه اروپا ممکنست به صدور جریمه ۲۸ میلیارد دلاری برای آمازون منتهی شود.

بر اساس گزارش رویترز، تحت دوران وستاگر، اتحادیه اروپا جریمه های بزرگی برای گوگل و سایر شرکتهای فناوری صادر کرده است. مقابله با قدرت بیش از پیش غولهای فناوری به آمریکا هم سرایت کرده و دولت ترامپ ماه گذشته شکایت ضد انحصارطلبی مقابل گوگل بیان کرد.

منبع:

1399/08/21
14:01:37
5.0 / 5
1181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers