رسیدگی به شكایات اتباع در سامانه ۱۹۵

رسیدگی به شكایات اتباع در سامانه ۱۹۵

به گزارش مهندس وب مدیركل حفاظت از حقوق مصرف كننده رگولاتوری از رسیدگی به شكایات اتباع غیر ایرانی در سامانه ۱۹۵ اطلاع داد و اظهار داشت: اتباع غیر ایرانی با داشتن مدارك هویتی معتبر می توانند حداكثر سه سیمكارت فعال تلفن همراه به نام خود خریداری كنند.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، چند روز پیش فرشته حسینی - بازیگر افغان سینمای ایران - در اینستاگرام نوشت: وقتی خواهر کوچکم نتوانست در مدرسه آنلاین شرکت کند، مادرم متوجه شد که برای سیم کارتش مشکلی به وجود آمده، به مخابرات می رود و مشکل را می گوید و به مادرم می گویند که صاحب سیمکارت باید بیاید. مادر من خودش نمی تواند سیمکارت بخرد چون مدارک اقامتی اش، کارت آمایش است و حالا به مادرم سیمکارت جدیدی نمی فروشند.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در واکنش به این مورد اعلام کرد: هیچ محدودیتی برای واگذاری سیمکارت به مهاجرینی که دارای مدارک اقامتی معتبر هستند وجود ندارد. برای واگذاری سیمکارت به مادر ایشان، هیچ استعلامی از سامانه احراز هویت سازمان تنظیم مقررات نشده است. این بدان معناست که دفتر خدمات ارتباطی، از وظایف خود تخطی کرده است. به او گفته اند سیمکارت به شما نمی دهند، تا چند تومان پول بیشتر بگیرند و نقره داغش کنند.
در این راستا به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیمان قره داغی -مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری- اظهار داشت: اگر اتباع غیرایرانی در رفتن به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ارتباطی و فناوری اطلاعات (ICT) روستائی گرفتار مشکل شده و این دفاتر از ارائه خدمت به آنان اجتناب کنند، می توانند با رفتن به سامانه ۱۹۵ به آدرس https: //۱۹۵.cra.ir یا تماس با شماره ۱۹۵ شکایت خویش را از این دفاتر ثبت کنند.
وی ادامه داد: به شکایات اتباع غیرایرانی در مورد عدم ارائه خدمات در دفاتر پیشخوان و خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات به صورت فوری رسیدگی می شود.
قره داغی درباره تعداد سیمکارت هایی که اتباع غیر ایرانی می توانند تهیه کنند، اظهار داشت: اتباع غیر ایرانی با داشتن مدارک هویتی معتبر شامل کارت پناهندگی، کارت اقامت (آمایش)، گذرنامه معتبر، کارت هویت و کارت سبز می توانند حداکثر سه سیمکارت فعال تلفن همراه به نام خود خریداری کنند.1399/08/25
23:07:56
5.0 / 5
1278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers