استفاده از نوعی پلیمر نرم؛

چاپ سه بعدی منعطف اجزای قلب در ابعاد واقعی

چاپ سه بعدی منعطف اجزای قلب در ابعاد واقعی

به گزارش مهندس وب محققان دانشگاه كارنگی ملون از چاپ سه بعدی مدلی دقیق از قلب انسان در ابعاد واقعی اطلاع داده اند. این مدل با استفاده از نوعی پلیمر نرم ساخته شده است.به گزارش مهندس وب به نقل از نیواطلس، محققان برای طراحی دقیق روند جراحی قلب باز بر روی انسان ها به مدلی سه بعدی و کاملاً مشابه با قلب افراد نیاز دارند. تکنولوژی جدید چاپ سه بعدی قلب با استفاده از یک پلیمر منعطف دستیابی به این هدف را ممکن می کند.
تا پیش از این مدلهای سه بعدی قلب افراد بر اساس اسکن ام آر آی و با استفاده از پلاستیک های سخت تولید می شد که افزودن بافت های واقعی قلب به آنها ممکن نبود. اما فناوری چاپ سه بعدی جدید معروف به فرش وضعیت را تغییر داده است.
این فناوری مبتنی بر استفاده از پلیمرهای زیستی، نرم و منعطف است که از آلژینیک اسید یا آلژینات ساخته می شوند. این ماده یک ترکیب شیمیایی و یک پلی ساکارید غیر یونی است که در دیواره سلول نوعی جلبک قهوه ای وجود دارد که در تماس با آب به شکل صمغ ژله ای تغییر شکل می دهد. این پلی ساکارید می تواند تا ۲۰۰ برابر وزن خود آب را جذب نماید. از این توانایی در حوزه بهداشت و درمان برای تولید چسب های پانسمان پیشرفته برای جذب ترشحات شدید زخم استفاده می شود.
چاپگر سه بعدی مورد استفاده بدین منظور مجهز به جوهر زیستی است و این جوهر پلیمر نرم را به خارج هدایت می کند و پس از تکمیل فرآیند چاپ، این پلیمر خشک شده و در چارچوب محصول سه بعدی آماده استفاده خواهد بود.

1399/09/02
09:47:05
5.0 / 5
1302
تگهای خبر: تكنولوژی , طراح , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers