در گام جدید برای خودكفایی

سازنده آیفون مودم سلولاری می سازد

سازنده آیفون مودم سلولاری می سازد

به گزارش مهندس وب شرکت اپل ساخت مودم سلولاری برای دستگاههای آینده خویش را شروع کرده است.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، جانی سروجی، نایب رئیس فناوریهای سخت افزاری اپل در دیدار مجازی این شرکت با کارمندانش این مورد را فاش کرده است. چنین اقدامی به اپل اجازه می دهد تراشه های تولید خویش را جایگزین محصولات شرکت کوالکام نماید. ارزش سهام کوالکام به دنبال انتشار این خبر ۶.۳ درصد سقوط کرد.

به گفته منابع آگاه، سروجی اظهار کرده که ما سال جاری طراحی یک مودم سلولاری داخلی را آغاز کردیم که به ما اجازه می دهد یک تغییر استراتژیک کلیدی دیگر را انجام دهیم. سرمایه گذاریهای استراتژیک بلندمدت مانند این مورد بخش مهمی از توانمندسازی محصولاتمان و اطمینان از این است که منبع غنی از فناوریهای نوآورانه برای آینده مان داریم.

مودم سلولاری یکی از مهمترین بخشهای یک تلفن هوشمند است و کمک می نماید تماس های تلفنی و اتصال به اینترنت از راه شبکه های سلولاری انجام گیرد.

به گفته سروجی، خرید یک میلیارد دلاری کسب و کار مودم شرکت اینتل در سال ۲۰۱۹ به اپل کمک کرد تیمی از مهندسان نرم افزاری و سخت افزاری برای طراحی مودم سلولاری خود ایجاد نماید. این مودم یکی از معدود طراحیهای تراشه بی سیم اپل است.

جدیدترین مدل آیفون با فناوری ۵G از قطعات شرکت کوالکام استفاده می نماید. قبل از آن اپل سالها از قطعات اینتل استفاده می کرد و سپس واحد مذکور این شرکت تراشه سازی را خریداری کرد.

سروجی به زمان آماده شدن این تراشه اشاره ای نکرد اما توافق امتیاز انحصاری سال ۲۰۱۹ میان اپل و کوالکام شامل یک توافق مجوز شش ساله است. کوالکام از شرکتهای سازنده تلفن همراه بر اساس امتیازهای انحصاری بی سیمی که در اختیار دارد صرفنظر از این که آنها تراشه های این شرکت را استفاده می نمایند یا خیر، هزینه ای دریافت می کند.

در این دیدار مجازی، برنامه دیگر اپل که طراحی پردازنده جدید M۱ است، یاد شده قرار گرفت. سروجی اظهار داشت: اپل روی خانواده ای از تراشه های مک کار می کند و سرگرم برنامه ریزی برای ارتقاهایی است که عملکرد بهتری از سریعترین تراشه های ساخت اینتل دارند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل سالهاست مهندسانی از شرکت کوالکام را برای کمک به ساخت این مودم استخدام کرده و دفاتر این شرکت در سان دیه گو، کالیفرنیا و اروپا به کار در این حوزه متمرکز هستند.

منبع:

1399/09/22
12:16:10
5.0 / 5
1213
تگهای خبر: آیفون , اپل , اینترنت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers