آینده پساكرونایی كار در گوگل، مایكروسافت و شركت های دیگر

آینده پساكرونایی كار در گوگل، مایكروسافت و شركت های دیگر

مهندس وب: تغییراتی که مدل کار کردن کارمندان شرکتها بعد از شیوع ویروس کرونا پیدا کرد، در دنیای پساکرونایی موجب انعطاف پذیری بیشتر دراین زمینه خواهد شد اما شرکت های مختلف رویکردهای متفاوتی را برای نحوه فعالیت کارکنانشان در پیش می گیرند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، در صورتیکه بعضی از شرکتها وعده داده اند دورکاری کارمندانشان حتی بعد از اختتام همه گیری ویروس کرونا ادامه پیدا خواهدنمود اما سایرین رویکرد هیبریدی را در پیش گرفته اند که تحت آن کارمندان قسمتی از تایم کاری را در دفتر و بخش دیگری را به صورت دورکاری سپری خواهند کرد.

شبکه سی ان ان در گزارشی به بررسی وضعیت فعالیت کارمندان بعضی از شرکت های بزرگ در دوران پساکرونا پرداخته است:

گوگل

کارمندان گوگل تا سپتامبر به سرکار برنمی گردند و هنگامی که بازگردند، ممکنست فعالیتشان از دوشنبه تا جمعه نباشد. این غول فناوری هفته کاری انعطاف پذیر را آزمایش می کند که طبق آن، کارمندان حداقل سه روز در هفته برای روزهای همکاری در محل کارشان حاضر می شوند. این شرکت همین طور در فضاهای دفتری خود تغییراتی می دهد تا شامل فضاهای همکاری اختصاصی و فضای بیرونی برای دیدارهای تیمی باشد.

شرکت ردیت

این شرکت رسانه اجتماعی مستقر در سانفرانسیسکو در اکتبر اعلام نمود به بیشتر کارمندانشان اجازه خواهدنمود در هر جایی که مایل هستند در دفتر، در منزل یا تلفیقی از هر دو کار کنند. این شرکت اعلام نموده اگر کارمندانش تصمیم بگیرند به منطقه دیگری بروند، حقوقشان کاهش داده نخواهد شد.

مایکروسافت

مایکروسافت در اکتبر اعلام نمود کار از خانه برای نصف تایم کاری را برای بیشتر وظایف شغلی در این شرکت یک استاندارد می بیند و برنامه کاری انعطاف پذیری را پیش بینی می کند. این شرکت در یک پست وبلاگ اعلام نمود هدف ما در آینده نشان دادن انعطاف تا حد ممکن در پشتیبانی از سبک کار کردن کارمندان و در عین حال متوازن کردن نیازهای کاری و تضمین حفظ فرهنگ این شرکت است.

توییتر

شرکت توییتر اوایل سال ۲۰۲۰ اعلام نمود به بعضی از کارمندان توییتر که مایل هستند بطور دائم از خانه کار کنند، چنین امکانی داده می شود.

دراپ باکس

شرکت دراپ باکس در اکتبر اعلام نمود اولین شرکت مجازی می شود. این به مفهوم آنست که حدودا همه ۳۰۰۰ کارمند این شرکت بیشتر اوقات به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد و برای کار تیمی و همکاری جمعی بیشتر به محل کار می روند. این شرکت برای تسهیل چنین تغییری سرگرم صورت دادن تغییرات در دفاترش همچون حذف میزهای کاری شخصی است.

کوین بیس

شرکت صرافی ارز دیجیتالی کوین بیس اعلام نموده که در وهله نخست از دورکاری کارمندانش استقبال می کند. برایان آرمسترانگ، یکی از موسسان و مدیرعامل این شرکت در اوایل ماه مه به کارمندان اعلام نمود بیشتر کارمندانی که ترجیح می دهند دورکاری داشته باشند می توانند به این شکل فعالیت کنند و به کارمندانی که همچنان مایل به حضور در محل کار هستند هم چنین امکانی داده می شود. وی گفته بود برای خیلی از کارمندان شکل فعالیت، تلفیقی از هر دو حالت خواهد بود اما برای این که کارمندان ما در وهله نخست دورکار باشند، مستلزم تغییر فکری و رفتاری است.

یونیلیور

شرکت یونیلیور چهار روز کار در هفته با حقوق کامل برای کارمندانش در نیوزیلند را امتحان می کند. این آزمایش از دسامبر سال ۲۰۲۰ تا دسامبر سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت. این شرکت اعلام نموده که بررسی می کند آیا این آزمایش می تواند به مفهوم تغییرات گسترده برای نیروی کار باشد یا خیر.

شرکت خرده فروشی REI

شرکت REI اوایل امسال اعلام نمود که به دورکاری متمایل است و بعدا مقر جدیدی که در بل ویوی واشنگتن ساخته بود را به فروش رساند. این شرکت بجای این که یک دفتر مرکزی بزرگ داشته باشد، تصمیم دارد چندین مکان ماهواره ای گوناگون در سراسر منطقه داشته باشد تا برای کارمندانش انعطاف پذیری بیشتری در زمینه محل زندگی و کار فراهم آورد.

شرکت بیمه نشن واید

شرکت بیمه نیشن واید در آوریل اعلام نمود که بطور دائمی از مدل فعالیت هیبریدی تبعیت خواهدنمود و کارمندان در چهل دفتر اصلی این شرکت در دفاتر کار می کنند و در مناطق دیگری از خانه کار خواهند کرد.

منبع:

1399/10/07
19:51:18
0.0 / 5
1151
تگهای خبر: فناوری , گوگل , مایكروسافت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers