میلیون ها كاربر حاضر به ترك ویندوز ۷ نیستند

میلیون ها كاربر حاضر به ترك ویندوز ۷ نیستند

به گزارش مهندس وب در حالیکه مایکروسافت در ابتدای سال ۲۰۲۰ پشتیبانی از سیستم عامل ویندوز ۷ را خاتمه داد اما تا آخر این سال همچنان میلیونها نفر کاربر این نسخه بوده و آنرا ارتقا نداده اند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، بعد از گذشت یک سال از آخر رسمی پشتیبانی مایکروسافت از سیستم عامل ویندوز ۷، همچنان گروهی از کاربران کامپیوتر شخصی در مقابل رها کردن این نسخه قدیمی سیستم عامل کامپیوتر لجاجت می کنند. هیچ کس شمار دقیق آنها را نمی داند اما تعداد این کاربران در یک سال قبل کاهش قابل توجهی داشته است.

محاسبات و تحلیلهای کارشناسی نشان داد که در زمان آخر مهلت مایکروسافت برای پشتیبانی از ویندوز ۷ حدود ۲۰۰ میلیون کامپیوتر شخصی در جهان همچنان از این سیستم عامل استفاده می کردند که البته برآورد مذکور دقیق نیست.

بر اساس گزارش زدنت، بررسی آمار منتشره از جانب برنامه تحلیل دیجیتالی دولت آمریکا نشان داده است تا آخر دسامبر سال ۲۰۱۹ حدود ۷۵.۸ درصد از کامپیوتر ها با ویندوز ۱۰، حدود ۱۸.۹ درصد با ویندوز ۷ و ۴.۶ درصد با ویندوز ۸.x. کار می کردند.

یک سال بعد در دسامبر ۲۰۲۰ شمار کامپیوتر های شخصی که با ویندوز ۱۰ کار می کردند به ۸۷.۸ درصد افزایش یافت در حالیکه شمار کامپیوتر های مجهز به ویندوز ۷ به ۸.۵ درصد کاهش پیدا کرد و شمار کامپیوتر های ویندوز ۸.x. از این هم کاهش بیشتری داشت و به ۳.۴ درصد رسید.

بررسی از منابع دیگر هم نتایج مشابهی را نشان داده است. طبق آمار "نت مارکت شیر"، شمار کامپیوتر های ویندوز ۱۰ تا آخر سال ۲۰۲۰ از ۶۳ به ۷۴ درصد افزایش یافته و شمار کامپیوتر های ویندوز ۷ از ۳۱.۲ درصد به ۲۱.۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

آمار "استات کانتر گلوبال استاتس" هم نشان داد که شمار کامپیوتر های ویندوز ۱۰ با بیشتر از ۱۲ درصد رشد، از ۶۴.۷ درصد به ۷۶ درصد رسیده است در حالیکه شمار کامپیوتر های ویندوز ۷ به ۱۷.۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

تبدیل این درصدها به ارقام واقعی کار راحتی نیست چونکه آمار مبنایی در دست نیست. مایکروسافت سالهاست که مدعی است شمار کاربران کامپیوتر شخصی ویندوز ۱.۵ میلیارد نفر است اما این ادعا مورد تردید قرار دارد. با وجود همه ابهامات، واضح است که حداقل ۱۰۰ میلیون دستگاه کامپیوتر شخصی همچنان با ویندوز ۷ کار می کنند و این رقم امکان دارد بسیار بالاتر باشد.

برخی از دارندگان این کامپیوتر ها برای دریافت آپدیتهای امنیتی تحت برنامه آپدیت امنیتی تمدید شده مایکروسافت پول پرداخت می کنند. این مشتریان برای ارتقای سیستم عامل خود در سال ۲۰۲۱ تحت فشار قرار خواهند گرفت چونکه هزینه این آپدیتها دو برابر می شود.

منبع:

1399/10/14
19:30:11
0.0 / 5
1547
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers