ضرر مالی سنگین توییتر از ممنوعیت حساب ترامپ

ضرر مالی سنگین توییتر از ممنوعیت حساب ترامپ

به گزارش مهندس وب ارزش سهام شرکت توییتر روز دوشنبه به دنبال اقدام این شبکه اجتماعی برای تعلیق دائمی حساب پرطرفدار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بیشتر از شش درصد سقوط کرد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، این شبکه اجتماعی مستقر در سانفرانسیسکو ضمن اشاره به ریسک خشونت بیشتر به دنبال آشوبهای هفته گذشته و حمله طرفداران رئیس جمهور آمریکا به ساختمان کنگره، روز جمعه تعلیق دائمی حساب ترامپ را که ۸۸ میلیون دنبال کننده داشت، اعلام نمود.

این اقدام انتقادات بعضی از جمهوریخواهان را برانگیخت که خواهان حق آزادی بیان برای رئیس جمهور آمریکا شدند. تیه ری برتون، کمیسیونر اتحادیه اروپا هم اظهار نمود که رویدادهای هفته گذشته احیانا از دوران جدید اعمال کنترل رسمی شدیدتر خبر می دهد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان که روابط دوستانه ای با ترامپ نداشت، از ممنوعیت توییتر انتقاد نمود و اخطار داد این قانونگذاران هستند که باید درباره محدودیتهای لازم برای آزادی بیان تصمیم بگیرند نه شرکتهای خصوصی.

ارزش سهام توییتر در آلمان روز دوشنبه که اولین روز معاملات بعد از حذف حساب توییتری ترامپ بود، هشت درصد سقوط داشت.

توجهی که به توییتر جلب شده، نگرانی سرمایه گذاران از نظارت بیشتر بر این سرویس در مقایسه با رقیبانی مانند فیسبوک و گوگل را برانگیخته است. سایر پلتفرمهای شبکه اجتماعی نظیر فیسبوک ممنوعیتهای مشابهی برای ترامپ اعلام نموده اند اما سقوط روز دوشنبه ارزش سهام توییتر که در اواسط معاملات به ۱۲ درصد معادل پنج میلیارد دلار رسید، بسیار عمیقتر از همتایانش بود. ارزش سهام فیسبوک آخرین بار چهار درصد و آلفابت – شرکت مادر گوگل – دو درصد نزول کرد.

شریل سندبرگ، مدیر عملیاتهای فیسبوک اعلام نموده که این شبکه اجتماعی برنامه ای برای لغو ممنوعیت اکانتهای ترامپ ندارد.

اقدام روز جمعه که با تعلیق حساب بعضی از طرفداران ترامپ همراه بود، برای اولین بار بود که توییتر رئیس یک دولت را ممنوع کرد و قانونگذاران جمهوریخواه این تصمیم را بعنوان تلاشی برای سرکوبی صداهای محافظه کار تقبیح کردند.

شرکتهای اپل، آلفابت و آمازون شبکه اجتماعی پارلر را که سرویس محبوب خیلی از طرفداران ترامپ بود، از فروشگاههای برنامه و خدمات میزبانی وب حذف کردند و دسترسی به این شبکه اجتماعی عملا غیر ممکن شد.

جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا از خودسری غولهای فناوری انتقاد کرده و تحلیل گران انتظار دارند اقدامات حقوقی بیشتری برای محدود کردن قدرت این شرکتها در چهار سال آینده انجام بگیرد.

بر اساس گزارش رویترز، برتون اظهار کرده که تغییر مقررات در این حوزه می تواند با مقابله جهانی با تروریسم بعد از حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ قابل قیاس باشد.
1399/10/23
23:06:56
0.0 / 5
1293
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers