چگونه كامپیوتر ویندوز ۱۰ را به تنظیمات كارخانه ای برگردانیم؟

چگونه كامپیوتر ویندوز ۱۰ را به تنظیمات كارخانه ای برگردانیم؟

به گزارش مهندس وب اگر می خواهید کامپیوتر ویندوز ۱۰ خویش را به روز اولی که استفاده از آنرا شروع کردید، برگردانید باید به سراغ تنظیمات کارخانه بروید.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، ممکنست این کار را به سبب مشکل جدی که در ویندوز وجود دارد بخواهید انجام دهید و تنظیمات مجدد (ریست) تنها راهکار آن باشد یا شاید به دنبال آن هستید که کامپیوتر خودرا به فروش رسانید یا می خواهید با حذف همه برنامه ها و فایلهای شخصی، آنرا پاکسازی کنید.

در هر صورت باید از قسمت تنظیمات (Setting) ویندوز ۱۰ به گزینه فکتوری ریست یا بازگرداندن به تنظیمات کارخانه ای مراجعه کنید.

چگونه ویندوز ۱۰ را فکتوری ریست کنیم؟

پیش از آغاز ابتدا باید مطمئن شوید از فایلهای مهمتان یک کپی تهیه کرده اید چونکه این پروسه هارد درایو را بطور کامل پاک کرده و همه برنامه ها و اطلاعات ذخیره شده در آنرا حذف می کند.

۱- روی منوی استارت کلیک کرده و سپس به قسمت تنظیمات بروید.

۲- روی گزینه به روزرسانی و امنیت (Update&Security) کلیک کنید.

۳- در ستون سمت چپ روی گزینه ریکاوری (Recovery) کلیک کنید.

۴- در بخش ریست مجدد این کامپیوتر در بالای صفحه، روی گزینه شروع کنید (Get started) کلیک کنید.

۵- حالا مراحل را برای تکمیل ریست دنبال کنید. از شما پرسیده خواهد شد آیا می خواهید فایلهایتان را در کامپیوتر نگه دارید یا همه چیز را حذف می کنید. اگر می خواهید کامپیوتر را به وضعیت تنظیمات کارخانه ای برگردانید، روی گزینه حذف همه چیز کلیک کنید اما مطمئن شوید که از همه فایلهایی که می خواهید در مکان دیگری نگه دارید، نسخه پشتیبان تهیه کرده اید.

۶- هنگامی که ویندوز از شما می پرسد آیا می خواهید درایو را پاک کنید باید روی گزینه "فایلها را حذف کرده و درایو را پاک کنید"، کلیک کنید به خصوص اگر قصد دارید دستگاهتان را به فرد دیگری بدهید. این اقدام تضمین می نماید که فایلهای حذف شده شما توسط فرد دیگری بازیابی نخواهند شد.

۷- روی ریست کلیک کنید.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، ویندوز چند دقیقه زمان می برد تا ریست شود و همه هارد درایو دستگاه را پاک کند. وقتی کامپیوتر شما ریبوت شد، دستگاهی دارید که مثل روز اول می ماند.
1399/10/30
11:05:16
0.0 / 5
976
تگهای خبر: دستگاه , ویندوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers