درخواست هند از واتساپ برای لغو تغییرات جدید

درخواست هند از واتساپ برای لغو تغییرات جدید

مهندس وب: وزارت فناوری اطلاعات هند از واتساپ خواست تغییراتی که مقرر است در سیاست حریم خصوصی انجام دهد را لغو کند برای اینکه شرایط جدید حق انتخاب کاربران هندی را سلب می کند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، این درخواست دردسر جدیدی برای واتساپ و فیسبوک – شرکت مادر آمریکایی این سرویس پیام رسان – به وجود می آورد چونکه این شرکتها حساب زیادی روی هند برای توسعه کارهای پرداخت آنلاین و کسب و کارهای دیگرشان باز کرده اند.

وزارت الکترونیکس و فناوری اطلاعات هند در ایمیلی به تاریخ ۱۸ ژانویه به ویل کت کارت، رئیس واتساپ اعلام نمود تغییرات پیشنهادی واتساپ نگرانیهای شدیدی را درباب نتایج آن روی حق انتخاب و خودمختاری شهروندان هندی به وجود آورده است. بدین سبب از شما خواسته می شود تغییرات پیشنهادی را حذف کنید.

واتس اپ در اطلاعیه ای اعلام نمود در کوشش برای پرداختن به اطلاعات نادرست و پاسخگویی به سوالات است و اصرار کرد که آپدیت حریم خصوصی دامنه اطلاعاتی که با فیسبوک به اشتراک می گذارد را افزایش نمی دهد.

فیس بوک سال قبل در واحد دیجیتالی غول هندی ریلاینس ۵.۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد که با انگیزه جلب دهها میلیون مغازه دار هندی جهت استفاده از پرداختهای دیجیتالی بوسیله واتساپ بوده است.

واتس اپ در هند که ۴۰۰ میلیون کاربر دارد، برنامه های بزرگی برای فضای پرداخت دیجیتالی رو به رشد همچون فروش بیمه سلامت بوسیله شرکایش دارد.

اگر کاربران هندی بخواهند به پیام رسانهای رقیبی مانند سیگنال و تلگرام کوچ کنند، برنامه های مذکور به خطر خواهد افتاد. دانلود این اپلیکیشنها از چهارم ژانویه که واتساپ اعلام نمود ممکنست اطلاعات محدودی از کاربران را با فیسبوک و زیرمجموعه هایش به اشتراک بگذارد، بالا رفته است.

وزارت فناوری اطلاعات هند از واتساپ خواسته است به ۱۴ سوال همچون سوالات مربوط به اطلاعات کاربران که جمع آوری می کند، پاسخ دهد.

واتس اپ به دنبال واکنش منفی و گسترده کاربران به تغییرات جدید حریم خصوصی در این سرویس، هفته گذشته اعلام نمود اعمال تغییرات جدید را از فوریه به اواسط ماه مه موکول خواهدنمود.

بر اساس گزارش رویترز، واتساپ یک کمپین تبلیغات رسانه ای در هند به راه انداخته تا نگرانیهای کاربران این کشور را آرام کند. آپدیت سیاست حریم خصوصی به تنظیم دو دادخواست در دادگاههای هند مقابل واتساپ منجر گردیده است.

منبع:

1399/11/01
14:01:56
0.0 / 5
1177
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers