به دلیل اشتراك گذاری اطلاعات؛

درگیری گوگل با محقق هوش مصنوعی این شركت رسوایی آفرید

درگیری گوگل با محقق هوش مصنوعی این شركت رسوایی آفرید

مهندس وب: گوگل در حال تحقیق در مورد عملکرد یکی از پژوهشگران هوش مصنوعی خود است که مدعی است اطلاعات حساسی را از این شرکت به بیرون درز داده است.به گزارش مهندس وب به نقل از انگجت، حساب کاربری متعلق به این کارمند در گوگل برای استخراج هزاران فایل و به اشتراک گذاری آنها در خارج از شرکت مذکور مورد استفاده قرار گرفته است.
این کارمند که مارگارت میشل نام دارد، یکی از مدیران ارشد واحد اخلاق هوش مصنوعی در گوگل است و بااینکه هنوز از گوگل اخراج نشده، اما به وی گفته شده که طی روزهای آینده حق استفاده از ابزار کاری خودرا در گوگل ندارد.
ماه گذشته یکی دیگر از پژوهشگران برجسته هوش مصنوعی به نام تیمنیت گبرو از این شرکت اخراج شد. گوگل ابتدا ادعا کرد علت اخراج وی نگارش مقاله ای مشترک در مورد پیشرفت های هوش مصنوعی گوگل بدون اجازه و هماهنگی این شرکت بوده، اما بعد از مدتی مشخص شد وی به سبب انتقاد از رفتارهای تبعیض آمیز گوگل در قبال رنگین پوست ها و اقلیت های نژادی اخراج شده است.
گوگل در اطلاعیه ای در مورد برخورد اخیر با یکی از کارکنان خود گفته است: سیستم امنیتی ما بطور خودکار حساب کاربری کارمندانی که به دنبال انتقال اطلاعات حساس به خارج از گوگل باشند را قفل می کند و در مورد اخیر هم همین اتفاق افتاده است.
در عین حال کارشناسان مستقل مطمئن نیستند که گوگل دراین زمینه صداقت داشته باشد. میشل قبلاً در حساب توئیتری خود از کوشش های گبرو حمایت کرده و از گوگل و برخی شرکت های فناوری دیگر به سبب تبعیض های جنسیتی و نژادی و غیره انتقاد کرده بود.
وی روز سه شنبه در توئیتی از ساندر پیچای مدیر عامل گوگل به سبب اعمال تبعیض مقابل زنان سیاه پوست نیز انتقاد کرده بود. گبرو که خود زنی سیاه پوست است با میشل در گروه اخلاق هوش مصنوعی گوگل همکار بوده و قبلاً اعلام نموده بود اگر گوگل به نظرات وی احترام نگذارد از این شرکت خواهد رفت. گوگل دسترسی گبرو به ایمیل شرکتی وی را مسدود کرده و مدعی استعفای وی شده است.
هزاران نفر از کارمندان گوگل، دانشگاهیان و سایرین با امضای نامه ای سرگشاده از گبرو و دیدگاه های وی حمایت کرده اند. بعد از این رویداد، پیچای از نحوه رسیدگی به این مساله توسط گوگل پوزش خواست و از بررسی و تحقیق دراین زمینه آگاهی داد.


منبع:

1399/11/03
13:55:51
0.0 / 5
1063
تگهای خبر: سیستم , فناوری , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers