مایكروسافت تصمیمی برای الزامی كردن واكسن ندارد

مایكروسافت تصمیمی برای الزامی كردن واكسن ندارد

مهندس وب: مایکروسافت در مقطع فعلی قصد ندارد واکسن را برای کارمندانی که به محل کار برمی گردند، الزامی کند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، کرت دِل بِن، مدیر مایکروسافت که مسئول واکنش داخلی به همه گیری ویروس کروناست، به کارمندان این شرکت اعلام نمود مایکروسافت هم اکنون قصد ندارد واکسن را برای کارمندانی که به دفتر برمی گردند، الزامی کند.

وی که نایب رئیس استراتژی، مهندسی خدمات اصلی و کارهای مایکروسافت است، اظهار نمود: ما بر این باوریم که واکسن مطمئن و موثر است و اولین کاری که می خواهیم انجام دهیم، تشویق کارمندان به تزریق واکسن است برای اینکه بوسیله است که می توانیم وضعیت فعلی را پشت سر بگذاریم. با این وجود در مقطع فعلی، انتظار نداریم واکسن را الزامی نماییم مگر این که دولت محلی واکسیناسیون را الزامی کند.

شرکت آمازون در حال لابی است تا واکسیناسیون کارکنانی که در انبارهای این شرکت کار می کنند، تسریع شود. فیسبوک به کارمندانش اعلام نموده ملزم به زدن واکسن قبل از بازگشت به دفاتر این شرکت نخواهند بود. بررسی اخیر از مدیران عامل فعلی و سابق تعدادی از شرکتهای بزرگ نشان داده که بیشتر آنها با ایده الزامی شدن واکسن موافق هستند.

مایکروسافت قبل از این اعلام نموده بود قصد ندارد تا ژوییه بیشتر کارمندانش را به محل کار برگرداند و سیاست کاری انعطاف پذیر جدیدی معرفی کرده بود که به تعدادی از کارمندان اجازه می دهد نصف ساعت کاری خودرا به صورت دورکاری سپری کنند.

مایکروسافت معتقد می باشد کارکنان ضروری، کسانی که قبل از بازگشایی دفاتر ملزم بوده اند در محل کار حاضر باشند، در توزیع واکسن از طرف دولتها در اولویت قرار خواهند گرفت.

دِل بِن اظهار داشت: مایکروسافت یک منبع مرکزی به وجود می آورد که کارمندان می توانند بوسیله آن اطلاعات درباره توزیع محلی واکسن را دریافت نمایند. در این بین مایکروسافت با دولت ایالت واشنگتن همکاری می کند تا از دفاتر مرکزی این شرکت برای تزریق واکسیناسیون استفاده گردد. برد اسمیت، رئیس مایکروسافت با بیان این خبر، اظهار داشت: دفاتر این شرکت محلی برای مردم جامعه و نه فقط کارمندان مایکروسافت خواهد بود.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، مایکروسافت به اوراکل، سلزفورس و شرکتهای دیگری پیوسته که پاسپورتهای واکسیناسیون دیجیتالی می سازند تا مردم بتوانند ثابت کنند در مقابل ویروس ایمن شده اند.

منبع:

1399/11/05
13:43:39
0.0 / 5
1303
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers