بازار جهانی تراشه ۴۳۹ میلیارد دلار فروش كرد

بازار جهانی تراشه ۴۳۹ میلیارد دلار فروش كرد

فروش جهانی تراشه در سال 2020 با افزایش تقاضا در سه ماه آخر سال که افت شدید در ماههای مارس و آوریل را جبران کرد، 6.5 درصد رشد کرد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، انجمن صنعت نیمه رسانا (SIA) که گروه نماینده بیشتر شرکتهای تراشه سازی آمریکا و خیلی از شرکتهای بین المللی است، اعلام نمود فروش جهانی تراشه در سال ۲۰۲۰ به ۴۳۹ میلیارد دلار رسید. فروش شرکتهای تراشه سازی آمریکایی حدود ۲۰۸ میلیارد دلار معادل ۴۷ درصد از کل فروش تراشه بود.

فروش تراشه در آمریکا در سال ۲۰۲۰ به ۹۴.۱۵ میلیارد دلار رسید که ۱۹.۸ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ رشد داشت.

فالان یینوگ، مدیر سیاست اقتصادی و آمار صنعت گروه SIA اظهار نمود: عمده رشد خرید در آمریکا تحت تاثیر تراشه های حافظه پیشرفته مورد استفاده در دیتاسنترها بود.

شرکتهای آمریکایی نظیر آمازون، مایکروسافت و گوگل آلفابت شاهد رشد چشم گیر استفاده از رایانش ابری در طول سال ۲۰۲۰ بودند که شرکتها محیط کارشان را با دورکاری کارمندان از خانه وفق دادند.

در حالی که شرکتهای آمریکایی در نیمی از فروش تراشه سهم داشتند اما تنها حدود ۱۲ درصد ظرفیت تولید در سال ۲۰۲۰ داشتند که کمتر از ۳۷ درصد در سال ۱۹۹۰ است برای اینکه محصولات تراشه بیشتر شرکتهای آمریکایی هم اکنون در کارخانه های آسیایی تولید می شوند.

بر اساس گزارش رویترز، جان نوفر، رئیس و مدیرعامل این گروه صنعتی اظهار داشت: قانونی که سال قبل تصویب گردید می تواند مشوقهایی را برای ساخت کارخانه های تراشه در آمریکا فراهم نموده و کمک نماید این آمار امسال تغییر کنند. این قوانین می تواند منابع مالی برای شرکتهای آمریکایی نظیر اینتل یا شرکتهای خارجی نظیر سامسونگ و TSMC تایوان فراهم آورد.
1399/11/14
12:10:12
0.0 / 5
1223
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers