معاون امور سامانه های قوه قضاییه:

هیچ گونه هك و نشت اطلاعاتی در سامانه های قوه قضاییه صورت نگرفته است

هیچ گونه هك و نشت اطلاعاتی در سامانه های قوه قضاییه صورت نگرفته است

به گزارش مهندس وب معاون امور سامانه ها و هوش قضایی قوه قضاییه در مورد شایعه هایی که در فضای مجازی در مورد نشت اطلاعات کاربران سامانه ابلاغ قضایی انتشار یافته است، اعلام نمود که هیچ گونه هک و نشت اطلاعاتی در مورد سامانه های قوه قضاییه صورت نگرفته است.به گزارش مهندس وب به نقل از مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، محمد کاظمی فرد معاون امور سامانه ها و هوش قضایی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه اعلام نمود که بر مبنای بند پ ماده ۱۱۶ قانون برنامه ششم توسعه، قوه قضاییه مکلف به راه اندازی سامانه سجل محکومیت های مالی شده است. بر طبق این تکلیف قانونی قوه قضاییه مکلف شده است که در جهت شفاف سازی فعالیتهای اقتصادی و ایجاد زمینه اعتبارسنجی، سامانه سجل محکومیت های مالی را ایجاد نماید تا امکان استعلام برخط کلیه محکومیت های مالی اشخاص محکوم علیهم از این سامانه برای بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری و دستگاههای اجرائی و دفاتر اسناد رسمی فراهم آید.

وی اعلام نمود که این سامانه طراحی و پیاده سازی شده است و بعد از طی آزمون های نهایی در اختیار ذینفعان قرار خواهد گرفت.

وی همینطور در مورد شایعه هایی که در فضای مجازی در مورد نشت اطلاعات کاربران سامانه ابلاغ قضایی انتشار یافته است، اعلام نمود که هیچ گونه هک و نشت اطلاعاتی در مورد سامانه های قوه قضاییه صورت نگرفته است.

کاظمی فرد همینطور اظهار داشت که کلیه سامانه های قوه قضاییه به صورت دوره ای توسط متخصصین امنیت کشور مورد آزمون های امنیتی استاندارد قرار می گیرند.

وی اضافه کرد: در گذشته هم مکررا چنین ادعاهایی مطرح گردیده است و کذب بودن همه آنها به اثبات رسیده است.

کاظمی فرد از عموم هموطنان و به خصوص مخاطبین سامانه های قضایی خواست که به شایعات توجه نکنند و اخبار را از مجاری رسمی دنبال کنند.
1399/12/07
23:52:17
0.0 / 5
990
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers