تسهیل اجرای نرم افزارها؛

هوش مصنوعی پژوهشگر ایرانی كارایی تراشه ها را بیشتر می كند

هوش مصنوعی پژوهشگر ایرانی كارایی تراشه ها را بیشتر می كند

مهندس وب: یک پژوهشگر ایرانی هوش مصنوعی جدیدی موسوم به آپولو را برای تراشه های کامپیوتری ابداع کرده که با بهره گیری از آن می توان سخت افزارهای مذکور را بهینه سازی کرد.به گزارش مهندس وب به نقل از زد دی نت، استفاده از هوش مصنوعی در تراشه ها موجب می شود تا آنها بتوانند نرم افزارهای مختلف را با سرعت بیشتری اجرا کنند.
به گفته امیر یزدانبخش محقق همکار گوگل که مقاله ای دراین زمینه تألیف کرده، افزودن هوش مصنوعی به تراشه ها روند تصمیم گیری آنها را بهتر می کند و پس هر کامپیوتر با سرعت بیشتری وظایف محول شده را انجام می دهد. این مقاله با عنوان «آپولو: اکتشاف و شناسایی یک معماری قابل انتقال» از این آدرس دردسترس است.
هوش مصنوعی آپولو تا بدان حد پیشرفته است که می تواند در مورد برخی فرایندهای مربوط به طراحی کامپیوتری خود تصمیم گیری کند. از همین رو اجرای نرم افزارهای گرافیکی با تراشه های مجهز به آپولو تسهیل می شود.
امیر یزدانبخش می گوید استفاده از آپولو در تراشه ها، سرعت اجرای نرم افزارهای طراحی و گرافیکی را تا ۲۴.۶ درصد می افزاید و کیفیت خروجی نهایی نیز از این طریق بهتر می شود. همین طور این هوش مصنوعی می تواند معماری تراشه ها را بطور مستقل بررسی کند و روندهای کاری آنها را بهبود دهد تا قابلیت های عملیاتی کامپیوتر ها افزایش یابد.
وی و همکارانش جهت بررسی قابلیت های این هوش مصنوعی در حال طراحی تراشه جدیدی در کلاس تراشه هایی مانند پردازنده گرافیکی A100 "Ampere" شرکت ان ویدیا هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آپولو می توانید به این نشانی مراجعه کنید.


منبع:

1399/12/11
19:50:29
0.0 / 5
1117
تگهای خبر: طراح , كیفیت , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers