قاضی زاده هاشمی:

مجلس تحقیق و تفحص از مالیات اپراتورها را كلید می زند

مجلس تحقیق و تفحص از مالیات اپراتورها را كلید می زند

به گزارش مهندس وب رئیس کمیته فرهنگی و جمعیت کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در مجلس ضمن اشاره به گام بلند مجلس با ورود به مبحث حق السهم دولت از اپراتورها، اظهار داشت: مجلس درباره عملکرد و هزینه کرد حق السهم دولت از اپراتورها تحقیق و تفحص می کند.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، سیداحسان قاضی زاده هاشمی در برنامه عیار شبکه افق سیما در واکنش به اظهارات وزیر ارتباطات درباره مصوبه بودجه ای مجلس درباره درآمد دولت از حق السهم اپراتورها، اظهار داشت: آماده گفتگو و مذاکره با آقای آذری جهرمی در هر برنامه تلویزیونی درباره عملکرد وزارت ارتباطات و همینطور هزینه کرد حق السهم اپراتورها در تمام این سال های وزارت ایشان هستم تا مشخص شود که حق السهم دولت چقدر بوده و کجا هزینه شده است.
رئیس کمیته فرهنگی و جمعیت کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در مجلس، خاطرنشان کرد: دولت برخی پیشنهادات مجلس درباره مبلغ نفت، مالیات بر ارزش افزوده، حقوق ورودی گمرک، یا وروردی خودرو را نپذیرفت و در لایحه اصلاحی مبالغ را اصلاح کرد اما یکی از مواردی که دولت آنرا تغییر نداد، عدد متعلق به حق السهم دولت از اپراتورها بود.
وی خاطرنشان کرد: آنچه از سوی دولت ملاک و مورد توجه مجلس است، اظهارات آقای آذری جهرمی نیست، ایشان وزیر است، سند و حرف و مبنای دولت و آنچه در هیات دولت مصوب می شود، اظهارات سازمان برنامه و بودجه است.
قاضی زاده هاشمی افزود: اگر عدد کم بوده و آنها مبحث را شفاف کردند به علت نور تابانیدن مجلس به سازمان برنامه و بودجه بوده است، بنابراین وزیر ارتباطات مشکلش را با سازمان برنامه و بودجه حل کند. سازمان برنامه و بودجه کم اظهاری این آقایان را کاملا تایید کرده است و ما سند هم داریم. عددی که بعنوان حق السهم دولت از اپراتورها در لایحه آمده، همان عدد پیشنهاد شده از جانب مجلس است که آنها پذیرفتند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اظهارات وزیر ارتباطات درباره اینکه مجلس می خواهد اینترنت را گران کند، اظهار داشت: ما کجا چنین موضوعی را عنوان کردیم، متاسفانه یک مطلب کاملا دروغی را به افکار عمومی و مردم القاء می کنند، دروغ گویی جرم است.
وی افزود: بر مبنای مصوبه مجلس وزارت ارتباطات حق گران کردن یا جابه جایی نسبت ها را ندارند، بحث ما در مجلس پیرامون حق السهم دولت از اپراتورها بود و ارتباطی با قیمت گذاری ندارد. ما در مجلس با تمام این وجود، قیمت گذاری را به خاطر فضاسازی ها محدود کردیم.
رئیس کمیته فرهنگی و جمعیت کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: بر همین مبنا بطور قطع در مجلس راجع به عملکرد و هزینه کرد حق السهم دولت از اپراتورها تحقیق و تفحص می نماییم.
منبع:

1399/12/15
12:49:02
0.0 / 5
1179
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers