فعالیت 45 درصد شركتهای دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال

فعالیت 45 درصد شركتهای دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال

به گزارش مهندس وب دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: از حدود ۶ هزار شرکت دانش بنیان و ۱۴۰۰ شرکت خلاق در کشور، حدود ۴۵ درصد در حوزه اقتصاد دیجیتال هستند.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، مهدی محمدی درباره اهمیت توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور، اظهار داشت: فناوری های دیجیتال همه ابعاد زندگی بشر را تحت تأثیر خود قرار داده است. ازاین رو همه دستگاه اجرایی باید در زمینه گسترش و بهبود این حوزه کمک کنند تا بتوانیم نقطه ضعف ها را برطرف نماییم.
محمدی همینطور بیان نمود: تمام تلاش خویش را به کار بسته ایم تا از استارتاپ ها، شتاب دهنده ها و مراکز نوآوری تخصصی حمایت نماییم. حمایت های مالی از راه صندوق نوآوری و شکوفایی و پشتیبانی از پژوهشها و تحقیقات دانشگاهی در چارچوب توسعه فناوری همچون این حمایت ها است.
وی ادامه داد: سعی کردیم آنچه که مورد نیاز توسعه کشور است را بومی سازی نماییم. مجموع این حمایت سبب گشته است که ظرفیت نسبتا خوبی در حوزه دانش بنیان بخصوص در اقتصاد دیجیتال، میکروالکترونیک، الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، نرم افزار و کسب و کارهای اینترنتی بوجود آورده است.
دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: از حدود ۶ هزار شرکت دانش بنیان و ۱۴۰۰ شرکت خلاق در کشور، حدود ۴۵ درصد در حوزه اقتصاد دیجیتال هستند.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، محمدی همینطور اظهار داشت: ما باید ظرفیت های موجود در بخش های خصوصی را به رسمیت بشناسیم و برای آن مانع ایجاد نکنیم. ما هنوز در حوزه حمل و نقل و سلامت مشکل دیجیتالی داریم. درحال حاضر با عنایت به ظرفیتی که در حال شکل گیری است، امید داریم این فرایند با سرعت بیشتری پیش رود.
منبع:

1399/12/16
14:06:49
0.0 / 5
978
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers