به ریاست روحانی؛

جلسه شورایعالی فضای مجازی

جلسه شورایعالی فضای مجازی

به گزارش مهندس وب جلسه شورایعالی فضای مجازی به ریاست رئیس جمهور و با دستور کار بررسی سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی برگزار گردید.به گزارش مهندس وب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه شورایعالی فضای مجازی پس از ظهر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد و اعضا در این نشست بخش های دیگری از سند «صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی» را بررسی کردند.
در این جلسه و بر مبنای تصمیم اعضا مقرر شد رده بندی کلی محتوا و خدمات متناسب با سن، جنسیت و خصوصیت های جسمی و فرهنگی ویژه خردسالان، کودکان و نوجوانان، در محیط صیانت شده بر بستر شبکه ملی صورت گیرد. همینطور مقدمات لازم برای ساماندهی و مشارکت بخش غیردولتی در عرضه محتوا و خدمات سالم، مفید و ایمن فراهم خواهد شد.
مراقبت روانی و اجتماعی از کودکان و نوجوانان در مقابل صدمه های ناشی از فضای مجازی و تشدید مقابله قضایی و انتظامی با بزهکاران، مجرمان و تهدیدکنندگان امنیت کودکان و نوجوانان در فضای مجازی هم به تصویب اعضا رسید.
بر اساس بند دیگری از این سند مقرر شد با در نظر گرفتن ملاحظات مورد نیاز برای پیشگیری از ایجاد انحصار، از ظرفیت های نوجوانان در تولید و توزیع محتوای سالم با ایجاد مشوق های لازم بهره گرفته شود.


منبع:

1399/12/27
11:47:07
0.0 / 5
1043
تگهای خبر: خدمات , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers