بررسی های جدید نشان داد؛

اخبار دروغ شبكه های اجتماعی در مورد واكسن كرونا كار ۱۲ نفر است

اخبار دروغ شبكه های اجتماعی در مورد واكسن كرونا كار ۱۲ نفر است

به گزارش مهندس وب نتایج یک بررسی جدید نشان داده است بخش اعظم اخبار دروغ شبکه های اجتماعی آمریکایی در مورد خطرات واکسن کرونا توسط ۱۲ نفر تهیه و منتشر می شوند.به گزارش مهندس وب به نقل از انگجت، شبکه های اجتماعی آمریکایی و در رأس آنها فیسبوک مدعی هستند مقابله با دروغ پراکنی در مورد واکسن های کرونا در شبکه های اجتماعی کار ساده ای نیست و اخبار و اطلاعات زیادی در این حوزه توسط اشخاص مختلف تهیه می شود که نمی توان با هم آنها مقابله نمود.
اما بررسی مشترک مرکز مقابله با نفرت پراکنی دیجیتال معروف به سی سی دی اچ و مؤسسه آنتی وکس واچ نشان داده است ۷۳ درصد از اخبار دروغ در مورد واکسن های کرونا در فیسبوک و ۱۷ درصد از این نوع اخبار در توئیتر تنها توسط ۱۲ نفر تولید می شود.
وجود این حساب های کاربری بارها و بارها به فیسبوک و توئیتر گزارش شده، اما آنها برای مقابله با آنها اقدامی نشده است. یکی از این افراد رابرت اف کندی نام دارد که قبلاً در ماه فوریه به دلیل دروغ پراکنی در مورد واکسن های مختلف از اینستاگرام حذف شده بود. اما حساب های فیسبوک و توئیتر وی دست نخورده باقی مانده اند.
تمامی افراد دیگر که نامشان در این گزارش مشترک درج شده کماکان در حال فعالیت در توئیتر، فیسبوک و اینستاگرام هستند و هیچ برخوردی با آنها نشده است. در گزارش مورد اشاره تصریح شده حذف کامل این ۱۲ نفر از شبکه های اجتماعی آمریکایی حجم دروغ پراکنی در مورد خطرات انواع واکسن و بخصوص واکسن کرونا را به شدت می کاهد.
فیس بوک در واکنش روش تهیه این گزارش را زیر سوال برده و افزوده که در حال همکاری با سازمان های بهداشتی و درمانی برای مقابله جدی تر با دروغ پراکنی در مورد واکسن ها و بیماری کرونا است. توئیتر هم مدعی شده که سیاست های خود در مورد دروغ پراکنی را به صورت کلی اعمال می کند و نه بر اساس تک تک کاربران.

1400/01/06
13:17:00
0.0 / 5
1244
تگهای خبر: اینستاگرام , فیس بوك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers