صفحه فیسبوك رئیس جمهور ونزوئلا بسته شد

صفحه فیسبوك رئیس جمهور ونزوئلا بسته شد

فیسبوک صفحه نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا را به سبب نقض سیاستهای این شبکه اجتماعی درباب ممنوعیت انتشار اطلاعات نادرست درباره کووید 19، مسدود کرد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، نیکلاس مادورو در ژانویه مدعی شده بود داروی کارواتیویر که از آویشن تهیه می شود، می تواند بیماری کووید ۱۹ را بدون عوارض جانبی درمان کند.

فیس بوک ویدیویی که در آن مادورو این دارو را تبلیغ می کرد را به سبب نقض سیاست این شبکه اجتماعی درباب ادعاهای نادرست، حذف نمود.

سخنگوی فیسبوک به رویترز اظهار داشت: ما دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت را دنبال می نماییم که اعلام نموده است هم اکنون هیچ دارویی برای مداوای کووید ۱۹ وجود ندارد. به سبب نقض مکرر مقررات فیسبوک، صفحه رئیس جمهور ونزوئلا به مدت ۳۰ روز مسدود شده و تنها مطالب ارسال شده در آن قابل خواندن خواهد بود. ایشان سپس اضافه کرد: به اداره کنندگان این صفحه درباره نقض سیاست فیسبوک هشدار داده شده بود.

صفحه مادورو در اینستاگرام که متعلق به شرکت فیسبوک است، شامل محدودیت نشده است.

مادورو در فوریه اظهار کرده بود فیسبوک ویدیوهایی که در آنها داروی کارواتیویر را نشان داده است را سانسور کرده است. وی در گذشته گفته بود شبکه های اجتماعی با وی و متحدانش رفتار غیرمنصفانه همچون معلق کردن خودسرانه حسابها را دارند.

مادورو از شبکه های اجتماعی همچون توییتر و فیسبوک استفاده می نماید و گاهی مواقع سخنرانیهایش را در لایو فیسبوک پخش می کند.

بر اساس گزارش رویترز، آمار رسمی ونزوئلا تا روز جمعه حاکی از ابتلای ۱۵۴ هزار و ۹۰۵ نفر به کووید ۱۹ و مرگ ۱۵۴۳ نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری بوده است اما مخالفان دولت ونزوئلا می گویند به سبب تست محدود، آمار واقعی احیانا بالاتر است.
1400/01/08
11:59:00
0.0 / 5
1199
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers