رونمایی زاكربرگ از امكانات صوتی فیسبوك

رونمایی زاكربرگ از امكانات صوتی فیسبوك

به گزارش مهندس وب مدیرعامل فیسبوک اعلام نمود این شرکت روی قابلیتهای صوتی کار می کند که به کاربران امکان می دهند به مکالمات زنده با دیگران بپردازند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک روز دوشنبه اعلام نمود این شرکت در حال ساخت قابلیتهای صوتی مشابه اپلیکیشن کلاب هاوس است که توجهات زیادی را در بین اهالی سیلیکون ولی به خود جلب کرده است.

زاکربرگ اظهار نمود: فیسبوک می خواهد سرمایه گذاری زیادی در قابلیتهای صوتی انجام دهد و در سال های آینده آنها را عرضه نماید.

وی به کیسی نیوتون در سرور ساید چنل دیسکورد اظهار داشت: ما تصور می نماییم که صوت در روند تبدیل شدن به مدیوم درجه اول قرار دارد و محصولات مختلفی برای این فضا در دست ساخت هستند.

فیس بوک در پست وبلاگ خود اعلام نمود قابلیت جدید این شبکه اجتماعی، "لایو آدیو رومز" نام دارد و این شرکت انتظار دارد تابستان سال جاری برای همه در اپلیکیشن فیسبوک و مسنجر قابل دسترس باشد. این شرکت تست "لایو آدیو رومز" را در داخل گروههای فیسبوک آغاز خواهد نمود.

زاکربرگ اظهار داشت: گروههایی وجود دارند که پیرامون علایقی سازماندهی شده اند و به افراد اجازه می دهد یکجا گردهم بیایند و اتاقهایی دارند که در آنجا می توانند صحبت کنند. تصور می کنم این امکان مفیدی باشد.

فیس بوک می خواهد به کاربران اجازه دهد از دیگران برای دسترسی به "لایو آدیو رومز" پول دریافت نمایند که می تواند به شکل یک مرتبه خرید یا اشتراک باشد تا تولیدکنندگان محتوا بتوانند از این امکانات جدید درآمدزایی کنند.

معرفی این توانایی تعجب چندانی نداشت. فیسبوک برای کپی برداری از محصولات رقیبانش نظیر اسنپ شناخته شده است. روزنامه نیویورک تایمز در فوریه گزارش کرده بود که این شرکت سرگرم کار روی محصولی برای رقابت با اپلیکیشن چت صوتی کلاب هاوس است که مکالمه در اتاقهای صوتی را محبوب کرده است.

زاکربرگ همینطور از محصول جدیدی به نام "ساوند بایتس" اطلاع داد که کلیپ صوتی کوتاه است و کاربران را قادر می سازد در یک فید به آن گوش کنند. فیسبوک از یک الگوریتم برای تشخیص این که کدام کلیپهای صوتی برای هر کاربر اجرا می شوند، استفاده خواهد نمود. این شرکت ابزارهای ویرایش صوت خواهد ساخت که برای تولید صوت برای "ساوند بایتس" می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

فیس بوک اعلام نمود می خواهد یک صندوق تولیدکننده محتوای صوتی ایجاد نماید تا به کاربرانی که محتوا در "ساوند بایتس" تولید می کنند، پول پرداخت کند. این شرکت "ساوند بایتس" را در چند ماه آینده آزمایش خواهد نمود.

زاکربرگ همینطور اعلام نمود فیسبوک روی قابلیتهای پادکست کار می کند که به کاربران اجازه می دهد به کشف، اشتراک گذاری و شنیدن پادکستها در داخل این اپلیکیشن بپردازند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، سرانجام یکپارچگی با اسپاتیفای به موزیسینها اجازه می دهد راحتتر آهنگ خویش را در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذارند و به کاربران امکان می دهند آهنگ را در داخل این شبکه اجتماعی به سادگی گوش کنند. این یکپارچگی در داخل فیسبوک بعنوان "پروژه بوم باکس" شناخته می شود.
1400/02/01
21:40:28
0.0 / 5
952
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers