گزارش های جدید نشان می دهد؛

افشای جزییات بی سابقه از آزار و تبعیض جنسی در گوگل

افشای جزییات بی سابقه از آزار و تبعیض جنسی در گوگل

مهندس وب: برخی از کارکنان گوگل جزییات بی سابقه و تکان دهنده ای از آزار جنسی و تبعیض جنسیتی را در شرکت گوگل افشا کرده اند که نشان دهنده سابقه طولانی این رفتارهاست.به گزارش مهندس وب به نقل از ورج، قبل از این برخی از مدیران حوزه هوش مصنوعی گوگل در ماه دسامبر به سبب اخراج تیمنیت گبرو مهندس کامپیوتر از این شرکت که در حال نگارش مقاله ای در مورد خطرات وجود رویه های تبعیض آمیز در زمینه استفاده از هوش مصنوعی بود، مورد انتقاد قرار گرفته بودند.
در آن زمان تصور می شد پدیده آزار جنسی و تبعیض جنسیتی در گوگل سابقه چندانی ندارد، اما بررسی های جدید بلومبرگ نشان میدهد که درگیری بر سر این مساله در گوگل از مدت ها قبل شروع شده است.
در سال ۲۰۱۸ و پس از گذشت مدت کوتاهی از ورود خانم گبرو به گوگل، وی به رئیس خود آگاهی داد که یکی از همکارانش در بخش دیگری به آزار جنسی متهم شده است. این فرد کاترین هلر نام داشت و یکی از پژوهشگران گوگل بود. گوگل تحقیقاتی را دراین زمینه شروع کرد، اما در عمل برخورد جدی با این مساله نشد.
در همان ایام اندی روبین طراح اصلی سیستم عامل اندروید باوجود آنکه بارها به رفتارهای نامناسب جنسی در گوگل متهم شده بود، در زمان اخراج از گوگل ۹۰ میلیون دلار پاداش دریافت کرد که این امر به اعتراض های گسترده در گوگل منجر گردید و ۲۰ هزار کارمند این شرکت نسبت به این مساله بطور علنی و با برگزاری تظاهرات اعتراض کردند.
به دنبال این تحولات گبرو و مارگارت میشل همکار گبرو در حوزه امور اخلاقی در رابطه با هوش مصنوعی به سراغ رئیس بخش هوش مصنوعی گوگل یعنی جف دین رفتند و نگرانی های خودرا به وی منتقل کردند. آنها در مورد برخی آزارهای جنسی دیگر در گوگل نیز گزارش دادند و افزودند که الگوهای مشخصی از تبعیض جنسیتی مقابل زنان در این شرکت وجود دارد که سبب می شود بانوان خلاق و مستعد از گروه های تحقیقاتی گوگل حذف شوند. در مواردی نیز بانوانی که توانایی و صلاحیت بیشتری از مردان دارند، در عمل پست های سطح پایین تری دریافت می کنند. میشل نیز اشاره کرد شانس ترفیع را به سبب شکایت مبهم بخش منابع انسانی در مورد خاصیت های شخصیتی خود از دست داده است.
جف دین در پاسخ اظهار داشت در این مورد تحقیق می کند، ولی افزود که در مورد این ادعاها بدبین است و وجود الگوی تبعیض جنسیتی ضد زنان در گوگل را رد کرد. در نهایت فرد متجاوز در گوگل مسئول انجام یک طرح پژوهشی جدید شد ولی این مرد ۹ ماه بعد به سبب آنچه موضوعات در رابطه با رهبری وی اعلام شد، از گوگل اخراج شد. وی به سو رفتار در گوگل متهم شد و تحقیقات در مورد عملکرد وی هنوز ادامه دارد و به نتیجه نرسیده است.
بعد از اخراج این فرد، وی گوگل را به پیگرد قضائی متهم کرد و از امکان اقدام وکلای خود مقابل زنان معترض آگاهی داد. در عین حال گوگل تلاش جدی برای حمایت قضائی از کارکنان زن آزاردیده خود نکرد. جالب آنکه خانم گبرو و همکاران زن وی در ماه های بعد نیز کماکان با رفتارهای نامناسب جنسی و قلدری برخی همکاران مرد خود مواجه بودند. گوگل در واکنش به این افشاگری ها از بررسی دوباره موضوع آگاهی داده است.


منبع:

1400/02/03
13:16:44
0.0 / 5
1105
تگهای خبر: سئو , سیستم , سیستم عامل , طراح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers