ناتوانی دولت انگلیس برای حل مشكل شكاف دیجیتال

ناتوانی دولت انگلیس برای حل مشكل شكاف دیجیتال

به گزارش مهندس وب در شرایطی که امروزه خیلی از امور از راه اینترنت قابل انجام هستند، هنوز ۱.۵ میلیون خانوار انگلیسی به هیچ وجه به اینترنت دسترسی ندارند.به گزارش مهندس وب به نقل از زد دی نت، گزارشی که توسط رگولاتوری انگلیس معروف به Ofcom تهیه و انتشار یافته نشان داده است آن دسته از اتباع انگلیس که طی سالهای گذشته به اینترنت دسترسی نداشته اند، کماکان در فضای مجازی حضور ندارند و مقامات انگلیسی نتوانسته اند شکاف دیجیتال در این کشور را کاهش دهند.
بر اساس این گزارش ۶ درصد از خانوارهای انگلیسی به هیچ وجه به اینترنت دسترسی ندارند و تقریباً نیمی از آنها پیچیدگی بیش از اندازه اینترنت را عامل عدم اتصال به آن عنوان کرده اند. ۴۲ درصد از پاسخ دهندگان هم گفته اند نیازی به اتصال به اینترنت ندارند. بی علاقگی دیگر دلیل عدم استفاده از فضای مجازی عنوان شده است.
۳۶ درصد از کل این خانوارها گفته اند هزینه دسترسی به اینترنت در انگلیس بسیار بالاست و بنابراین آنها به فضای مجازی متصل نمی شوند.
تحلیل گران می گویند تصور می شد شیوع کرونا که انجام خیلی از امور و پیگیری آنها را تنها از راه اتصال به اینترنت ممکن می کند سبب شود تا اکثریت مطلق خانوارهای انگلیسی آنلاین شوند. اما ظاهراً مشکل شکاف دیجیتال در انگلیس جدی تر از آن است که حتی با شیوع کرونا هم برطرف شود. بخش قابل توجهی از افراد ۶۵ سال به بالا و خانوارهای کم درآمد در انگلیس از اینترنت استفاده نمی کنند.


منبع:

1400/02/12
13:02:28
0.0 / 5
908
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers