راه اندازی باردیگر سرویس انتقال پول واتس اپ در برزیل

راه اندازی باردیگر سرویس انتقال پول واتس اپ در برزیل

به گزارش مهندس وب فیسبوک سرویس انتقال پول میان کاربران عادی پیام رسان واتس اپ در برزیل را که حدود یک سال پیش توسط بانک مرکزی این کشور مسدود شده بود، باردیگر راه اندازی نمود.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، برزیل دومین کشوری است که واتس اپ سرویس انتقال پول را در آنجا راه اندازی می نماید. در هند که بزرگترین بازار واتس اپ با ۴۰۰ میلیون کاربر است، راه اندازی خدمات مالی در نوامبر مجوز گرفت.

کاربران واتس اپ در برزیل که شمار آنها به ۱۲۰ میلیون نفر می رسد، می توانند با استفاده از کارت بدهی یا کارتهای قابل شارژ حداکثر پنج هزار رئال پول را ماهانه بدون پرداخت کارمزد از راه این پیام رسان ارسال نمایند. سقف روزانه انتقال پول در این سرویس ۱۰۰۰ رئال است و هر کاربر بیشتر از ۲۰ تراکنش در روز نمی تواند انجام دهد.

متیو ایدما، مدیر عملیاتی واتس اپ در اینباره اظهار داشت: قابلیت جدید به صورت تدریجی عرضه می شود. از امروز شمار محدودی از کاربران ابزار پرداخت پول در این اپلیکیشن را دریافت خواهند کرد و اجازه خواهند یافت کاربران جدید را دعوت کنند.

واتس اپ در ژوئن سرویسهای پرداخت پول را در برزیل راه اندازی کرده بود اما بانک مرکزی این کشور چند روز پس از آغاز فعالیت این سرویس، آنرا مسدود و اعلام نموده بود از نظر رقابت به سیستمهای پرداخت فعلی برزیل صدمه می زند.

بانک مرکزی برزیل علاوه بر بازنگری شبکه پرداخت پیشنهادی فیسبوک، خواهان مشخص شدن این غول فناوری بعنوان یک شرکت خدمات مالی در برزیل شد و در نتیجه فیسبوک واحد جدیدی را با عنوان "فیس بوک پاگامنتوس دو برزیل" ایجاد کرد که تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می کند. اما بانک مرکزی هنوز برای امکان انتقال پول بین بازرگانان در واتس اپ چراغ سبز نشان نداده است. چنین خدماتی به منزله یک منبع جدید درآمد برای واتس اپ خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، مذاکرات با بانک مرکزی برزیل ادامه دارد و فیسبوک انتظار دارد سرویس پرداخت بازرگانی سال جاری راه اندازی شود.
1400/02/16
17:58:21
0.0 / 5
1293
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers