هشدار سونی درباره كمبود عرضه پلی استیشن ۵

هشدار سونی درباره كمبود عرضه پلی استیشن ۵

گروه سونی هشدار داد پلی استیشن 5 تا سال 2022 کمبود عرضه خواهد داشت و توانایی این شرکت برای رسیدن به اهداف فروش این کنسول بازی را محدود می کند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، سونی در گزارش اعلام نتایج مالی در اواخر آوریل اعلام نمود ۷.۸ میلیون دستگاه پلی استیشن ۵ را در سه ماهه منتهی به ۳۱ مارس فروخته است و می خواهد در سال مالی جاری دستکم ۱۴.۸ میلیون دستگاه بفروشد. این هدف گذاری مشابه برنامه فروش کنسول محبوب پلی استیشن ۴ است که تا حالا بیش از ۱۱۵.۹ میلیون دستگاه فروش داشته است.

سونی در جلسه نتایج مالی خود به مفسرین اظهار داشت: برای همگام ماندن با تقاضای قوی گرفتار چالش شده است. یافتن پلی استیشن ۵ برای خرید از زمان ارائه آن در نوامبر دشوار بوده که تا حدودی به سبب کمبود قطعات مانند نیمه رساناهاست و سونی هیچ برآوردی از زمان عادی شدن عرضه ارائه نکرده است.

هیروکی توتوکی، مدیرمالی سونی اظهار داشت: تصور نمی کنم تقاضا امسال پایین بیاید و حتی اگر ما دستگاههای زیادی را به بازار تامین نماییم و تولید پلی استیشن ۵ در سال آینده بیشتر شود، عرضه سونی نمی تواند با تقاضا برابری کند.

سونی بعد از اعلام سود در سه ماهه مارس که پایینتر از برآورد مفسرین بود، اعلام نمود ۲۰۰ میلیارد ین (۱.۸ میلیارد دلار) سهم خودرا بازخرید خواهدنمود. این شرکت پیش بینی نمود سود عملیاتی اش در سال مالی جاری حدود چهار درصد افت می کند اما مفسرین در حال ارزیابی هستند ببینند آیا تقاضای قوی برای کنسول بازی و بازیهای جدید به دورنمای مالی مطلوبتر سونی کمک خواهدنمود. ارزش سهام سونی از زمان گزارش درآمد مالی این شرکت در ۲۸ آوریل حدود هشت درصد سقوط کرده است در صورتیکه سال پیش ۷۵ درصد رشد داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت نینتندو هم هفته گذشته هشدار داد کمبود قطعات بر تولید کنسول بازی این شرکت تاثیر منفی خواهد گذاشت. این رقیب سونی فروش ۲۵.۵ میلیون کنسول در سال مالی منتهی به مارس ۲۰۲۲ را هدف گذاری کرده که اندکی کمتر از سال پیش است. مدیریت نینتندو در سطح داخلی اعلام نموده به دنبال تولید بین ۲۸ تا ۲۹ میلیون کنسول است.
1400/02/21
13:57:57
0.0 / 5
1505
تگهای خبر: دستگاه , هاست
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers