با دستور فیس بوك

جمع آوری اطلاعات كاربران آلمانی واتس اپ متوقف گردید

جمع آوری اطلاعات كاربران آلمانی واتس اپ متوقف گردید

به گزارش مهندس وب فیسبوک در واکنش به اخطار یک رگولاتور آلمانی درباره غیرقانونی بودن شیوه اخیرش برای جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران، دستور داد واتس اپ گردآوری اطلاعات آلمانی ها را متوقف نماید.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، یوهانس کاسپار، مدیر سازمان حریم خصوصی هامبورگ یک ممنوعیت اضطراری سه ماهه را صادر و ادامه جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران توسط فیسبوک را ممنوع کرد. وی همچنینی از هیاتی از رگولاتورهای دیتای اتحادیه اروپا خواست اقدام نموده و مقرراتی را در این خصوص اعلام کنند تا در سرتاسر این بلوک اعمال شود. وی اظهار داشت: شرایط جدید استفاده از سرویس واتس اپ برای جمع آوری اطلاعات کاربران غیرمعتبر بوده چونکه غیرشفاف و کلی است.

کاسپار در اطلاعیه ای اعلام نمود این دستور برای حفظ حقوق و آزادی میلیونها کاربر صادر گردیده است. ما باید از صدمه و معایب چنین رویه ای جلوگیری نماییم.

دستور مذکور ضربه ای به قلب استراتژی تبلیغات و مدل کسب و کار فیسبوک بوده و مشابه اقدام دفتر ضد انحصارطلبی آلمان است که به رفتار این شبکه اجتماعی در جمع آوری اطلاعات در ارتباط با عادتهای آنلاین کاربران و بهره گیری از این اطلاعات در پروفایلهای فیسبوک آنها حمله کرده بود. این اطلاعات امکان شخصی سازی تبلیغات را فراهم نموده و درآمدهای کلانی را نصیب فیسبوک می کند.

در این حال واتس اپ ادعاهای کاسپار را نادرست خواند و اعلام نمود این دستور اجرای شرایط جدید استفاده از سرویس این پیام رسان را متوقف نمی کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این غول فناوری آمریکایی بر سر شرایط جدید سرویس و اجبار کاربران واتس اپ برای موافقت با آن تا ۱۵ ماه مه، با انتقاد گسترده جهانی روبرو شده است.

منبع:

1400/02/22
23:32:31
0.0 / 5
997
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers