وزیر ارتباطات مطرح كرد

عدم دسترسی 800 روستای سیستان وبلوچستان به شبكه ملی اطلاعات

عدم دسترسی 800 روستای سیستان وبلوچستان به شبكه ملی اطلاعات

به گزارش مهندس وب همدان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه هم اکنون عقب مانده ترین پروژه در حوزه ارتباطات در استان سیستان و بلوچستان است، اظهار داشت: در این استان از 3700 روستا، 1200 روستا در دسترسی به شبکه ملی اطلاعات مشکل داشتند که از این تعداد 400 روستا به شبکه متصل شده و در 800 روستای باقیمانده است.


محمدجواد آذری جهرمی شنبه یکم خردادماه در آیین افتتاح ۳۴ سایت مخابراتی در روستای ده چانه از توابع بخش زند شهرستان ملایر، از پوشش ۹۸ درصدی روستاهای بیش از ۲۰ خانوار در سطح استان همدان به شبکه ملی اطلاعات آگاهی داد و اشاره کرد: هشت سایت در حال بهسازی است و با وارد مدار شدن این تعداد ظرف یک ماه آتی، اتصال روستاهای سطح استان همدان به شبکه ملی اطلاعات به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.
وی با اعلان اینکه هم اکنون عقب مانده ترین پروژه در حوزه ارتباطات در استان سیستان و بلوچستان است، اضافه کرد: در این استان از ۳۷۰۰ روستا، ۱۲۰۰ روستا در دسترسی به شبکه ملی اطلاعات مشکل داشتند که از این تعداد ۴۰۰ روستا به شبکه متصل شده است و در ۸۰۰ روستای باقیمانده به سبب ایجاد مشکلاتی در تامین تجهیزات با تأخیر ۴۵ روزه مواجه شدیم و تا اختتام دولت یازدهم تمامی روستاهای بیش از ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری به حضور پرشور مردم در انتخابات ۱۴۰۰ اشاره و اظهار نمود: سرنوشت مردم به دست خودشان رقم می خورد. مردم انتخاب می کنند که زنده بمانند و به حداقل ها اکتفا کنند و یا زندگی کنند و طالب حداکثری ها باشند.
وی با اعلان اینکه نامزدهای انتخاباتی با برنامه ها و ایده های متنوع در میدان انتخابات حضور پیدا می کنند و در نهایت این مردم هستند که با انتخاب خود، سرنوشت خود و کشورشان را رقم می زنند، مطرح کرد: هیچ فردی دوست ندارد در رقم زدن سرنوشت خود عنصر غایبی باشد. همه ما تلاش می نماییم با ایجاد شرایط مناسب زیرساخت های لازم برای حضور حداکثری مردم را در انتخابات ۱۴۰۰ فراهم نماییم.
معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر نیز در این آیین اظهار نمود: شهرستان ملایر بعنوان تنها شهرستان موجود در خاورمیانه با دو برند جهانی، ۳۰ درصد اشتغال در حوزه مبل منبت و ۳۰ درصد اشتغال در حوزه کشاورزی به وجود آورده است.
قدرت الله ولدی به ۶۰۰۰ هکتار باغ آلبالو در بخش زند اشاره و اشاره کرد: بخش زند در عرصه تولید آلبالو رتبه نخست را در غرب کشور دارد و تنها مشکل این بخش در حوزه ارتباطات بود که به همت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برطرف شد و امیدواریم با ایجاد این زیرساخت های ارتباطی، انتخابات پرشوری داشته باشیم.
وی با اعلان اینکه وضعیت اینترنت در بخش زند رضایت بخش نبود، اشاره کرد: طبق قول مساعد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاات در اواخر سال گذشته، سایت های همراه اول و ایرانسل برپا و پوشش مناسبی برای اتصال به شبکه شاد برقرار شد.
فرماندار ویژه ملایر از پوشش کامل ۴۳ روستا در سطح شهرستان به اینترنت ۳G و ۴G آگاهی داد و اضافه کرد: ۲۰ روستا نیز دارای پوشش ۱G شدند، ۹۵ درصد از ۱۶۸ روستای بیش از ۲۰ خانوار در سطح شهرستان نیز به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و طبق قول مساعد وزیر ۵ درصد مابقی نیز ظرف دو ماه آتی به این شبکه متصل می شوند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز حضور یک وزیر در روستا را نشان دهنده برکت نظام و عدم فاصله میان دولت و ملت دانست و اظهار داشت: فارغ از هر دولت و جناحی، تدبیر نظام جمهوری اسلامی این است که وزیر دولت با وجود تمامی مسئولیت هایش در قبال یک ملت، در یک روستا قدم گذاشته و در جریان مشکلات اهالی روستا قرار می گیرد.
حجت الاسلام احد آزادیخواه با اعلان اینکه از امروز هر دانش آموز ده چانه ای می تواند با خیال آسوده از اینترنت پر سرعت و شبکه شاد بهره مند شود، اشاره کرد: بهره گیری از توان مدیریتی جوانان و همین طور بانوان در نظام دولتی مایه خرسندی است. در سطح استان و شهرستان نیز از ظرفیت جوانان در قالب هیئت های اندیشه ورز و نیز از بانوان در پست های مدیریتی استفاده می شود.
نماینده مردم ملایر در مجلس در آخر مطرح کرد: خدمت رسانی به مردم، جناح اصولگرا یا اصلاح طلب نمی شناسد و اگر در انتخابات پیش رو این نگاه توسعه یابد، کشور واکسینه خواهد شد.
منبع:

1400/03/01
22:09:49
0.0 / 5
1040
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers