درخواست كارمندان اپل از تیم كوك برای اعلام پشتیبانی از مردم فلسطین

درخواست كارمندان اپل از تیم كوك برای اعلام پشتیبانی از مردم فلسطین

مهندس وب: حدود هزار کارمند اپل با امضای یک نامه داخلی، از تیم کوک، مدیرعامل خود خواستند این شرکت بیانیه عمومی برای پشتیبانی از مردم فلسطین منتشر کند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، نویسندگان این نامه که اعضای انجمن مسلمان اپل هستند، اعلام نمودند ما خشمگین و ناامید هستیم برای اینکه بار دیگر خیلی از کسانی که در موضع قدرت و نفوذ هستند و در خیلی از موارد دیگر به پشتیبانی از حقوق بشر برخاسته اند، ترجیح داده اند سکوت اختیار کنند یا بیانیه های خنثی دو طرفه درباب وضعیت مردم فلسطین صادر کنند.

نویسندگان این نامه نوشتند رویکرد هر دو طرفی که اپل در پیش گرفت، موجب شد حس نماییم معادل "همه زندگی ها اهمیت دارند" کوچک کردن نامتناسب درد و رنج بزرگتری است که مردم فلسطین متحمل می شوند.

اپل در این زمینه حاضر نشد اظهارنظر کند.

این نامه بعد از موج اخیر درگیریها میان رژیم صهیونیستی و حماس در غزه منتشر گردید. بعد از ۱۱ روز حمله متوالی رژیم صهیونیستی به نوار غزه و پاسخ متقابل گروه های مقاومت فلسطین، با میانجیگری مصر بامدادان روز جمعه آتش بس در این باریکه برقرار شد.

سازمانهای حقوق بشر بین المللی حملات رژیم صهیونیستی را بعنوان جنایات جنگی محکوم کرده و رفتار این رژیم غاصب با مردم فلسطین را بعنوان شکلی از آپارتاید تقبیح کردند. اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی برای بیرون کردن فلسطینی ها از شرق بیت المقدس و حمله پلیس رژیم صهیونیستی به مسجد القصی که یکی از مکانهای مقدس مسلمانان است موجب اوج گیری تنشها شد.

این نامه به تیم کوک دومین مورد برجسته ای است که طی یک هفته اخیر از شرکت بر سر نگرانیهای اخلاقی انتقاد می کند که مورد کم سابقه ای در اپل شمرده می شود.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، هفته گذشته بیش از دو هزار کارمند اپل با اشاره به اظهارات زن ستیزانه و نژادپرستانه آنتونیو گارسیا مارتینز، با امضای نامه ای از استخدام وی توسط این شرکت انتقاد کردند. ساعاتی بعد اپل اعلام نمود که آنتونیو گارسیا مارتینز این شرکت را ترک کرده است.

منبع:

1400/03/02
22:00:39
0.0 / 5
900
تگهای خبر: اپل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers