لینكدین به آئین نامه اروپایی مقابله با نفرت پراكنی پیوست

لینكدین به آئین نامه اروپایی مقابله با نفرت پراكنی پیوست

شبکه اجتماعی حرفه ای لینکدین رسما به آئین نامه رفتاری اتحادیه اروپا برای مقابله با نفرت پراکنی در این پلت فرم پیوست.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، کمیسیون اروپا در اطلاعیه ای اعلام نمود: شبکه اجتماعی حرفه ای لینکدین به آئین نامه رفتاری اتحادیه اروپا در مورد مقابله با نفرت پراکنی آنلاین پیوسته و دیدیه ریندرز، کمیسیونر دادگستری اتحادیه اروپا از مشارکت لینکدین استقبال و در اطلاعیه ای اعلام نموده که این آئین نامه ابزار مهمی در مبارزه ضد نفرت پراکنی بوده و خواهد ماند. ایشان در ادامه اضافه کرد: من از شرکتهای بیشتری دعوت می کنم به این آئین نامه ملحق شوند تا جهان از نفرت عاری شود.

اگرچه نام لینکدین پیش از این رسما با این آئین نامه مرتبط نبود اما این شرکت اعلام نموده که از راه شرکت مادر خود مایکروسافت از این تلاش حمایت کرده است.

لینکدین در اطلاعیه ای در مورد تصمیمش برای پیوستن رسمی به آئین نامه اتحادیه اروپا اعلام نمود لینکدین محل محاوره های حرفه ای است که در آن افراد یکدیگر را یافته، می آموزند و فرصتهای جدیدی پیدا می کنند. با عنایت به فضای اقتصادی فعلی و اتکای کارجویان و افراد حرفه ای به لینکدین، مسئولیت ما کمک به ایجاد تجربه امنی برای اعضای این پلت فرم است. لینکدین بخش مهمی از هویت حرفه ای اعضایمان برای کل حرفه شان است و می تواند توسط کارفرما، همکاران و شرکای تجاری احتمالی آنها مشاهده شود.

آیین نامه اتحادیه اروپا ضد نفرت پراکنی غیرقانونی شامل محتوای نژادپرستی یا بیگانه ستیزی یا برانگیختن خشونت یا نفرت ضد گروههای مردم به علت نژاد، رنگ پوست، مذهب یا ریشه های نژادی آنها می شود.

شماری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این خصوص قوانین ملی دارند و برخی هم قانونی را تصویب کرده اند که فضای دیجیتالی را هدف می گیرد. ازاین رو آئین نامه رفتاری اتحادیه اروپا مکمل قوانین ضد نفرت پراکنی می شود و غیرالزام آور است.

این ابتکار در سال ۲۰۱۶ شروع شد که شماری از غولهای فناوری نظیر فیسبوک، توییتر، یوتیوب و مایکروسافت موافقت کردند به مقابله با نفرت پراکنی سرعت ببخشند. از زمانی که این آئین نامه عملیاتی شده است، شمار زیادی از سایر پلتفرمهای فناوری نظیر تیک تاک به آن پیوسته اند اما شمار زیادی از سرویسهای دیجیتالی بخصوص پیام رسانها هنوز در این ابتکار مشارکت نکرده اند. ازاین رو کمیسیون اروپا خواهان پیوستن شرکتهای خدمات دیجیتالی بیشتری به این آئین نامه شد.

شرکتهایی که به این آئین نامه ملحق می شوند باید مقررات و استانداردهایی در مورد نفرت پراکنی در پلتفرمهایشان داشته باشند. همینطور باید سیستمها و تیمهایی برای بازنگری محتوایی که بعنوان نفرت پراکنی در پلتفرمشان مشخص می شوند، داشته باشند. این شرکتها ملزم هستند برای حذف چنین محتوایی سریعا اقدام نمایند.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، اتحادیه اروپا همزمان سرگرم سخت گیرانه تر کردن مقررات در ارتباط با محتوای غیرقانونی می باشد.

منبع:

1400/04/06
11:11:45
0.0 / 5
1046
تگهای خبر: آنلاین , پیام رسان , خدمات , سئو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers