پیش بینی جدید از آینده 5G؛

روزانه یك میلیون نفر به جمع كاربران خدمات نسل پنجم اضافه می شوند

روزانه یك میلیون نفر به جمع كاربران خدمات نسل پنجم اضافه می شوند

به گزارش مهندس وب نتایج بررسی های شرکت اریکسون نشان داده است هر روز یک میلیون نفر به جمع کاربران خدمات شبکه های نسل پنجم تلفن همراه اضافه می شود و چین در این حوزه پیشتاز است.به گزارش مهندس وب به نقل از زد دی نت، برآوردهای اریکسون نشان داده است تا آخر سال ۲۰۲۱ در مجموع ۵۸۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان از خدمات مخابراتی نسل پنجم بهره مند می شوند.
پیش بینی می شود چین تا آخر سال ۲۰۲۶ بیشتر از ۱.۱۷ میلیارد نفر کاربر خدمات نسل پنجم داشته باشد و رتبه اول جهانی را از آن خود کند. در سال ۲۰۲۶ تعداد کل کاربران خدمات نسل پنجم از مرز ۳.۵ میلیارد نفر خواهد گذشت.
سرمایه گذاری سنگین چین بر روی عرضه خدمات نسل پنجم تلفن همراه باعث خواهد شد عبور از مرز یک میلیارد کاربر در این حوزه با سرعتی خیلی بیشتر از استقبال از فناوری نسل چهارم تلفن همراه صورت بگیرد.
در حال حاضر بیشتر از ۳۰۰ مدل تلفن همراه نسل پنجم در جهان ساخته شده و تعداد افرادی که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ گوشیهای نسل پنجم داشته اند ۷۰ میلیون نفر رشد کرده است. تعداد کل کاربران خدمات نسل پنجم تلفن همراه در جنوب شرق آسیا تا آخر سال ۲۰۲۶ حدود ۱.۴ میلیارد نفر برآورد می شود.
از سوی دیگر ضریب نفوذ این خدمات در آمریکای شمالی به ۸۴ درصد و در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به ۷۳ درصد می رسد.

1400/04/11
15:44:35
0.0 / 5
952
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers