احتمال حمله سایبری به وب سایت برخی دستگاههای دولتی

احتمال حمله سایبری به وب سایت برخی دستگاههای دولتی

به گزارش مهندس وب برخی منابع از احتمال حمله سایبری به وب سایت برخی دستگاههای دولتی خبر می دهند.به گزارش مهندس وب به نقل از مهر، برخی منابع از احتمال حمله سایبری به وب سایت برخی دستگاههای دولتی خبر می دهند. براین اساس، عصر روز گذشته با حمله سایبری به وبسایت ها و سامانه های وزارت راه و شهرسازی که از شرکت راه آهن شروع شد، بخشی از فعالیتهای این وزارت خانه مبتلا به اختلال شد.
دیروز به دنبال هک شدن سامانه های شرکت راه آهن، این شرکت ناچار شد گراف (مدیریت سیر و حرکت) قطارهای باری و مسافری را از حالت سیستمی به دستی تغییر دهد.
از بامداد امروز هم وب سایت رسمی وزارت راه و شهرسازی مبتلا به اختلال و پیامی بر روی آن درج شد که از هک شدن این وب سایت حکایت دارد. این وب سایت ساعاتی پس از دسترس خارج شد.
وبسایت یکی دیگر از دستگاههای دولتی هم دقایقی مبتلا به اختلال بود اما یکی از مدیران این سازمان به خبرنگار مهر اظهار داشت: مدیریت فناوری اطلاعات سازمان با پیشبینی وقوع حمله سایبری، از بامداد امروز تدابیری برای مقابله با این مورد اندیشیده بودند که مانع هک وب سایت سازمان شد.
کارشناسان فناوری اطلاعات می گویند، ضعف امنیت شبکه و از همه مهمتر وجود نگاه بخشی به مباحث و وظایف فاوا در دستگاههای دولت، ضریب صدمه پذیری را بالا برده است.


منبع:

1400/04/20
00:00:42
0.0 / 5
999
تگهای خبر: دستگاه , سایبر , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers