روش هایی برای ایمن نگه داشتن گوشی از هكرها

روش هایی برای ایمن نگه داشتن گوشی از هكرها

مهندس وب: ایمن نگه داشتن گوشی شما و هر اطلاعاتی که در آنست، از حملات هکرها و سایر مهاجمان کار دشواری نیست، اما لازم است برای این کار اقدامات امنیتی را انجام دهید.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، بااینکه شکی نیست که موضوع امنیت یک مساله با اهمیت می باشد و شما می توانید زندگی خودرا وقف آن کنید، اما ایمن کردن گوشی شما در مقایسه با سایر گوشیهایی که در بازار وجود دارد، کار چندان سختی نیست. نخستین موضوعی که باید به آن توجه کنید، آپدیت نگه داشتن سیستم عامل گوشی است. باید اطمینان حاصل کنید که گوشی تان آپدیت است. این کار، خط دفاعی اصلی شما در مقابل لطمه پذیری ها است.
بااینکه ممکنست تعداد آپدیت هایی که ارائه می شود زیاد باشد، اما این کار برای حفظ امنیت در مقابل حمله مهاجمان سایبری ضروری می باشد. همین طور لازم است اپلیکیشن های خودرا هم به روز نگه دارید، اما با این وجود، در درجه اول، به روز نگه داشتن سیستم عامل است که اهمیت بیشتری دارد. باتوجه به تعداد رفع اشکالات موجود در نسخه های سیستم عامل، حتما لازم نیست منتظر رفع اشکال سیستم عامل بمانید. بااینکه ممکنست اشکالاتی مانند مشکلات باتری و مواردی از این دست در بعضی از نسخه های سیستم عامل تا قبل از نسخه جدید وجود داشته باشد، اما مشکلات آن از لطمه های امنیتی کمتر است.
نکته مهم دیگر آنطور که در وب سایت زی دی نت آمده، استفاده از یک پسورد قوی است. اگر هنوز از پسوردهایی مانند 000000 یا 123456 استفاده می کنید، باید همین حالا آنرا تغییر دهید. بااینکه همیشه احتمال بروز حملاتی مبتنی بر وب و بر بستر اینترنت وجود دارد، اما محتمل ترین راهی که داده های شما را در معرض خطر نشت قرار می دهد، این است که شخصی گوشی شما را برداشته و قفل آنرا باز کرده و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند.
سومین اقدام، ریبوت هفتگی است، بدین معنا که گوشی خودرا دومرتبه راه اندازی کنید. بیشتر لطمه پذیری هایی که گوشیهای آیفون گرفتار آن می شوند، به سبب جیل بریک است، عملی که بواسطه آن می توان محدودیت های اپل را کنار گذاشت، اما در مقابل لطمه های امنیتی به دنبال دارد. اما خوشبختانه جیل بریک گوشی نمی تواند در مقابل ریبوت یا راه اندازی مجدد مقاومت کند. بدین سبب برای اطمینان می توانید هفته ای یک دفعه، گوشی خودرا ریبوت کنید. این کار نه فقط از ورود مهاجمان به گوشی شما جلوگیری می کند، بلکه با پاکسازی حافظه RAM سرعت کار گوشی را هم کمی می افزاید.
منبع:

1400/04/21
18:50:32
0.0 / 5
979
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers