برای جاسوسی از كاربران؛

مایكروسافت فروش ابزار هك ویندوز توسط صهیونیست ها را افشا كرد

مایكروسافت فروش ابزار هك ویندوز توسط صهیونیست ها را افشا كرد

مهندس وب: مایکروسافت افشا کرده که یک شرکت صهیونیستی ابزار هکی را برای نفوذ به سیستم عامل ویندوز به فروش می رساند. این اقدام سبب نگرانی در مورد افشای اطلاعات شخصی و تجاری شده است.به گزارش مهندس وب به نقل از رویترز، بررسی های مایکروسافت و مؤسسه سیتیزن لب نشان میدهد یک شرکت صهیونیستی به نام Candiru ابزاری را برای سواستفاده از لطمه پذیری های امنیتی ویندوز طراحی نموده که قادر به نفوذ به ویندوز است.
این شرکت بطور کلی در حوزه یافتن لطمه پذیری های نرم افزارهای پرکاربرد و طراحی ابزار هک و نفوذ به این نرم افزارها با بهره گیری از ابزار مذکور فعال است. بررسی ها نشان میدهد ابزار هک ویندوز این مجموعه در سراسر جهان پخش شده و مشتریان زیادی از آن استفاده می نمایند. عربستان سعودی همچون مشتریان این ابزار برای شناسایی مخالفان سیاسی خود است.
بررسی های مایکروسافت نشان میدهد از ابزار مورد اشاره برای جاسوسی از کاربران در کشورهای مختلفی استفاده شده که همچون آنها می توان به ایران، لبنان، اسپانیا، انگلیس و اندونزی اشاره نمود. مایکروسافت برای رفع لطمه پذیری هایی که توسط این ابزار جاسوسی مورد استفاده بوده در روز سه شنبه وصله های به روزرسان ارائه کرد.
مایکروسافت بطور مستقیم به مشکلات ناشی از ابزار جاسوسی Candiru اشاره نکرده و آنرا یک بازیگر مهاجم بخش خصوصی رژیم صهیونیستی توصیف کرده که نام کد آن Sourgum است و به طور معمول تسلیحات سایبری را به فروش می رساند که به مشتریانش در سراسر جهان اجازه می دهد کامپیوتر ها، گوشیها، زیرساخت های شبکه ای و ابزار متصل به اینترنت را هک کنند.
ابزار هکری Candiru قبلاً برای جاسوسی از کاربران مرورگر کروم گوگل هم مورد استفاده قرار گرفته اند و گوگل روز چهارشنبه از سوءاستفاده از دو لطمه پذیری کروم ازطریق یک شرکت تجاری کنترل گر آگاهی داد. این شرکت از عرضه وصله نرم افزاری برای رفع حفره های مورد اشاره در ابتدای سال ۲۰۲۱ آگاهی داده بود.


منبع:

1400/04/26
15:16:28
0.0 / 5
1084
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers