محفوظی در موافقت با وزیر پیشنهادی ارتباطات:

زارع پور توان تأمین زیرساخت های فضای مجازی را دارد

زارع پور توان تأمین زیرساخت های فضای مجازی را دارد

به گزارش مهندس وب نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارت ارتباطات باید زیرساخت های فضای مجازی را تأمین کند و راهبر دولت هوشمند باشد که آقای زارع پور در این حوزه تخصص دارد.به گزارش مهندس وب به نقل از مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه ۳۱ مردادماه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی رأی اعتماد به عیسی زارع پور وزیر پیشنهادی اطلاعات و ارتباطات، مجتبی محفوظی در موافقت با وزیر پیشنهادی، اظهار داشت: یکی از وزرای جوان و با انگیزه کابینه زارع پور است که دارای تخصص و تجربه لازم می باشد.
وی با اشاره به اینکه جوانی گناه نیست، اضافه کرد: جوانان جنگ تحمیلی را به بهترین شکل اداره کردند. زارع پور دارای عالی ترین سطح تحصیلات در رشته کامپیوتر در دانشگاه های داخلی و خارجی است و تجربه وی در حوزه فناوری اطلاعات نشان از انتخاب درست حجت الاسلام رئیسی است.
نماینده مردم آبادان در مجلس خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات ۱۰ هزار نیرو دارد و بقیه نیروها در ارتباط با بخش خصوصی مخابرات هستند. این وزارت خانه صرفا مخابرات نیست، این وزارت خانه باید زیرساخت های فضای مجازی را تأمین کند و راهبر دولت هوشمند باشد که زارع پور در این حوزه تخصص دارد.
محفوظی ضمن اشاره به سوابق زارع پور در وزارت ارشاد تاکید کرد: الکترونیکی کردن خدمات وزارت ارشاد، مدیریت فضای مجازی در این وزارت خانه برعهده زارع پور بوده است و وی برای نخستین بار قانون پشتیبانی از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای کامپیوتری را اجرا کرد. شناسنامه دار شدن سایت ها و ایجاد ۶۰۰ شرکت تولید محتوای فضای مجازی از خدمات مهم وزیر پیشنهادی بوده است.
وی افزود: در سال ۸۹ زارع پور بعنوان مدیر برتر وزارت ارشاد انتخاب گردید. جهش قوه قضائیه در الکترونیکی کردن خدمات قضایی با مدیریت زارع پور انجام شد که این امر باعث افزایش رضایت مردم از قوه قضائیه شد. ۸۰ پروژه فناوری اطلاعات با مدیریت زارع پور برای ایجاد شفافیت، مبارزه با فساد، عرضه خدمات قضایی و افزایش سرعت رسیدگی به پرونده های قضایی در قوه قضائیه انجام شد.
نماینده مردم آبادان در مجلس با تاکید بر این که وزیر پیشنهادی ارتباطات به دنبال حل مشکلات مردم با ابزار فناوری است، اظهار داشت: راه اندازی سامانه خود کاربر وکلا و کارشناسان رسمی، استعلام های الکترونیکی مالی، سوءپیشینه، راه اندازی داده های آنلاین و لینک کردن سامانه های قوه قضائیه و نیروی انتظامی از خدمات مهم وزیر پیشنهادی در قوه قضائیه بوده است.
محفوظی در انتها از زارع پور خواست برنامه های خود جهت خارج کردن ایران از انحصار نرم افزارها، پلت فرم ها و اپلیکیشن های خارجی را عرضه نماید.


منبع:

1400/05/31
12:01:37
0.0 / 5
952
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers