مخالف وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات

عباس زاده مشکینی: وزیر پیشنهادی ارتباطات در این عرصه تخصصی ندارد

عباس زاده مشکینی: وزیر پیشنهادی ارتباطات در این عرصه تخصصی ندارد

به گزارش مهندس وب نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات تحصیلکرده رشته کامپیوتر بوده و در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تخصصی ندارد.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، محمود عباس زاده مشکینی در جلسه علنی بامداد امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در مخالفت با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان نمود: مردم آذربایجان انتظار داشتند چند وزیر زیربنایی از این خطه در کابینه حضور داشته باشند. پیامبر اکرم (ص) فرمودند اگر در یک جامعه ای کارگزارانی انتخاب نماییم که شایسته تر از آنان در جمع باشند خیانت است.
وی در ادامه اظهار نمود: ما امروز باید مانند یک پزشک جراح عمل نماییم بر روی مریض پارچه انداخته و فقط موضع جراحی را ارزیابی نماییم. بحث کنونی ما هم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. این وزارت خانه یک وزارت خانه زیربنایی بوده شاهراه سایر وزارت خانه ها جهت پیمودن توسعه به حساب می آید.
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما باید برای هر وزارت خانه به صورت اهم و برای وزارت خانه ارتباطات به صورت اخص از نیرویی استفاده نماییم که واجد دو مولفه خواستن و توانستن باشد. وزیر پیشنهادی مولفه خواستن و انگیزه را دارد اما در مورد تخصص، متاسفانه ایشان در حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تخصصی ندارد. وزیر پیشنهادی تحصیلکرده رشته کامپیوتر یا IT است در حالیکه ما در وزارت خانه متخصص ICT می خواهیم. بیشتر از ۹۵ درصد وظایف این وزارت خانه زیرساختی است.
عباس زاده مشکینی در ادامه تصریح کرد: ما باید به فرق بین متخصص ICT به IT توجه داشته باشیم چون که مانند فرق بین پزشک و مهندس پزشکی می باشد. پزشک می تواند از دستگاه سی تی اسکن استفاده نماید اما نمی تواند دستگاه را بسازد یا تعمیر کند. در این وزارت خانه ما احتیاج به یک متخصص بین رشته ای داریم. ایشان یک روز سابقه کار در این وزارت خانه را ندارند.
وی افزود: وزیر پیشنهادی نمی تواند وزارت خانه ای را که از یکصد هزار کارمند و مهندس و متخصص تشکیل شده و بیشتر از ۵۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد را مدیریت کند. در این حالت باید وزارت خانه را به صورت اتوپایلت پیش ببرد.
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در انتها بیان نمود: این وزارت خانه حداقل ۲۰ میلیارد دلار تجهیزات زیربنایی دارد و احتیاج به وزیری متخصص دارد. یک وزارت خانه استراتژیک نیازمند تفکر، تجربه و تخصص استراتژیک می باشد. از سویی دیگر شفافیت یک مولفه مهم برای وزارت است. آقای زارع پور بنده شنیده ام که شما در جایی گفته اید که مخالف روح طرح صیانت هستید و در جایی دیگر گفته اید که موافق آن هستید. از شما خواهش می کنم پشت این تریبون شفاف به همه اعلام کنید که با این طرح مخالف هستید یا موافق؟.
منبع:

1400/05/31
23:23:27
0.0 / 5
1149
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers